Mistrzostwa Świata World of Tanks ponownie w Polsce

Mistrzostwa Świata World of Tanks ponownie w Polsce

Mistrzostwa Świata World of Tanks ponownie w Polsce
Źródło zdjęć: © chip.pl
29.01.2015 11:28, aktualizacja: 29.01.2015 12:35

Oprócz Intel Extreme Masters w Katowicach fani e-sportu będą mogli wziąć udział w drugim wydarzeniu na światowym poziomie. W dniach 25.04.2015 i 26.04.2015 (sobota-niedziela) w hali EXPO XXI w Warszawie odbędą się globalne finały popularnych "czołgów".

- Bardzo się cieszę, że Warszawa już po raz drugi gościć będzie najlepszych zawodników gry World of Tanks - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m. st. Warszawy. - Dzięki dobrej współpracy, a także wyśmienitej atmosferze, jaka panowała podczas ubiegłorocznych rozgrywek, organizatorzy ponownie zdecydowali się wybrać stolicę na gospodarza finałów. Decydujące zmagania najlepszych graczy tej jednej z najpopularniejszych eSportowych gier na świecie zgromadziły w ubiegłym roku tłumy kibiców, mam nadzieję, że i teraz będzie podobnie. Organizacja tego wydarzenia to dla Warszawy niewątpliwe wyróżnienie, które podkreśla otwartość i nowoczesność naszego miasta.

Wraz ze startem regionalnych kwalifikacji do turnieju głównego przedstawione zostały nowe zasady rywalizacji bazujące na ataku i obronie. Nowy format rozgrywek powstał przy współpracy z profesjonalnymi graczami eSportowymi. Zarówno atakując jak i broniąc, drużyny muszą aktywnie rywalizować, co wpłynie pozytywnie na dynamikę bitew. Wyeliminowano remisy, a to sprawi, że zwycięski zespół zgarnia całą pulę. W zeszłym roku liga Waragaming.net w World of Tanks zachęciła do rywalizacji ponad 200 000 zawodowych graczy z całego świata, a w jej ramach zorganizowano ponad tysiąc turniejów eSportowych.

Mistrzostwa Świata w hali EXPO będą w pełni darmowe dla publiczności. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy mogą liczyć nie tylko na dobrą zabawę, ale także liczne konkursy z nagrodami związanymi z grą World of Tanks. Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie wydarzenia.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: YouTube pozbywa się Flasha!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)