Mission SX - nowa seria kolumn głośnikowych

Mission SX - nowa seria kolumn głośnikowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.11.2012 14:32, aktual.: 15.11.2012 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nową serię tworzą: kolumny podstawkowe SX1 i SX2, kolumny wolnostojące SX3, SX4 i SX5 oraz głośniki centralne SXC1 i SXC2

Prawie wszystkie urządzenia z nowej serii wykorzystują obudowy typu bass-reflex. Wyjątkiem jest głośnik centralny SXC1. który pracuje w zamkniętej obudowie. Noe propozycje Mission wykończono naturalnym fornirem i lakierem fortepianowym.

Specjalnie zaprojektowane łuki ograniczają możliwość powstawania wewnętrznych fal stojących. Same obudowy wykonano z przeplatanych warstw drewna, które po sklejeniu i sprasowaniu wygrzewane są przez 4. godzin, a następnie poddawane powolnemu studzeniu. Zastosowanie tej metody pozwoliło wyeliminować wewnętrzne naprężenia, co ma na celu poprawę akustyki głośników.

Wysokotonowa kopułka Mission TD została wykonana z tytanu. Metal ten łączy dwie istotne zalety z punktu widzenia akustyki: jest lekki i jednocześnie bardzo sztywny. Dzięki temu głośnik dostarcza czyste wysokie częstotliwości. Specjalna konstrukcja przetwornika umożliwiła zoptymalizowanie dyspersji dźwięku. W efekcie Mission TD generuje zbalansowany dźwięk zarówno na, jak i poza osią, a słuchacz może cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem niezależnie od tego, w którym miejscu siedzi. Przejawem drobiazgowości projektantów jest elastomerowa warstwa, która izoluje głośnik wysokotonowy przed wpływem energii mechanicznej pochodzącej od przetwornika niskotonowego.

Membrana przetwornika średnio-niskotonowego została wykonana z bardzo sztywnego stopu kompozytowego. Wykorzystując ten materiał inżynierowie Missiona opracowali głośnik, który dostarcza detaliczne brzmienie i jednocześnie charakteryzuje się małymi zniekształceniami. Aluminiowa płyta rezonansowa wzmacnia przetwornik i uwalnia go od zewnętrznych wibracji. Istotny wpływ na reprodukcję dźwięku ma także zwrotnica SE, w której projektanci wykorzystali technologię Perfect Phase. Zastosowane rozwiązanie ogranicza negatywny wpływ ustawienia kolumn w pobliżu tylnej ściany pomieszczenia.

Wszystkie kolumny serii SX okładane są ręcznie fornirem z naturalnego drewna. Dla najbardziej wymagających Mission przygotował lakier fortepianowy, który odkrywa pełnię koloru i słoje widoczne w fornirze. Siedem warstw tego lakieru polerowanych jest do czasu, aż zostanie uzyskany efekt lustrzanego odbicia. Każda z konstrukcji dostępna jest w jednym z czterech wykończeń: czarny dąb, palisander oraz opcjonalne - czarny dąb pokryty lakierem fortepianowym i palisander pokryty lakierem fortepianowym.

Cena detaliczna podstawkowych modeli SX1 i SX2 zaczyna się odpowiednio od 184. zł i 2149 zł. Wolnostojące kolumny głośnikowe SX3 kosztują od 3849 zł, a SX4 od 4749 zł. Flagowy model SX5 został wyceniony na 5099 zł. Amatorzy kina domowego, którzy zdecydują się na wybór głośnika centralnego, do ceny kolumn będą musieli doliczyć 2599 zł w przypadku głośnika SXC1 lub 3699 zł, jeśli wybiorą model SXC2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)