Mio Moov S501 - nawigacja z serii S

Mio Moov S501 - nawigacja z serii S

Mio Moov S501 - nawigacja z serii S
Źródło zdjęć: © Mio
05.05.2010 09:20, aktualizacja: 05.05.2010 09:33

Mio Technology wprowadza do sprzedaży nowy model nawigacji. Jest nim urządzenie Mio Moov S501. Obecnie jest to najtańsza na rynku nawigacja z serii S z pełnym pakietem map europejskich (44 kraje).

Wyglądem nowa nawigacja marki Mio przypomina znany już na polskim rynku model M400. Posiada duży panoramiczny ekran 4,7‘’. Za jakość sygnału GPS odpowiedzialny jest system SiRF InstantFixII, który przyspiesza ustalenie pozycji, co pozwala na rozpoczęcie nawigacji w kilka sekund po uruchomieniu urządzenia.

Obraz
© (fot. Mio)

Mio Moov S50. został wyposażony w oprogramowanie nawigacyjne Spirit, które posiadają wszystkie urządzenia z linii S. Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z większości funkcji i usług, dedykowanych dla tej serii urządzeń. Wartą wymienienia jest np. tryb jazdy ekonomicznej. Pozwala on na obniżenie zużycia paliwa uwzględniając w wyznaczaniu trasy takie parametry jak np. sygnalizacja świetlna czy też liczba skrzyżowań. Kolejną znaną w linii S funkcją jest „Exploruj” czyli opcja podglądu użytecznych miejsc wokół wskazanego miejsca np. lokalizacji użytkownika. Oprócz wskazania lokalizacji funkcja ta udostępnia informacji na temat takich miejsc. Z kolei NavPix to rozwiązanie, umożliwiające nawigowanie po geotagowanych zdjęciach. Można je znaleźć w Internecie.

Preinstalowana baza użytecznych miejsc (tzw. POI), takich jak stacje benzynowe, restauracje czy bankomaty sprawia, że odnalezienie szukanego miejsca jest szybkie. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość użycia quasi internetowej wyszukiwarki Smart Find, która pozwala na odnajdywanie POI po nazwach: własnych (np. stacja BP), określeniu nazwy usługi (np. kawa) bądź po nazwie kategorii (np. restauracja).

Zestaw Mio Moov S50. zawiera oprogramowanie nawigacyjne Mio More Desktop 2, które pozwala na zarządzanie urządzeniem z poziomu komputera. M.in. służy ono do aktualizacji danych mapowych. W zestawie znajdują się również: kabel USB, ramię do mocowania oraz ładowarka samochodowa.

Rekomendowana przez producenta cena to tylko 499,00 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)