Mio Fujifilm BikeMaraton, pierwsza odsłona

Mio Fujifilm BikeMaraton, pierwsza odsłona
Źródło zdjęć: © Fujifilm

30.04.2008 10:34, aktual.: 06.05.2008 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od lat znane są związki fotografii ze światem sportu. Sport dostarcza
niezwykłych emocji, idealnych do uwiecznienia na zdjęciach. Wspólnym
mianownikiem wszystkich wydarzeń, którym partneruje Fujifilm są przede
wszystkim sportowe emocje

*Mio Fujifilm BikeMaraton to jedyny maraton rowerowy w Polsce, podczas którego rowerzyści mogą uczestniczyć w rowerowej sesji fotograficznej. Jest to najbardziej popularny maraton rowerowy w Polsce, rokrocznie bijący rekordy frekwencji. *
Ze względu na ogromne zainteresowanie, w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowanych aż 12 edycji, a na każdej z nich organizatorzy spodziewają się ponad tysiąca zawodników. Widok tak ogromnej ilości rowerzystów ruszających do startu, wyzwala nie lada emocje, również wśród kibiców.

Od lat znane są związki fotografii ze światem sportu. Sport dostarcza niezwykłych emocji, idealnych do uwiecznienia na zdjęciach. Wspólnym mianownikiem wszystkich wydarzeń, którym partneruje Fujifilm są przede wszystkim sportowe emocje. To odważne przedsięwzięcia, które z pewnością wymagają sporego zaangażowania sił i środków ze strony organizatorów. Menadżerowie Fujifilm - sami zresztą prowadzący aktywny styl życia - zapewniają jednak, że warto. Imprezy z założenia skierowane są do dynamicznych młodych osób, lubiących nowości i wyzwania.

Obraz
© Start pierwszego wyścigu MIO Fujifilm BikeMaraton 2008 (fot. Fujifilm)

Zawody Fujifilm pełnią też często funkcję integracyjną. Tak było np. podczas rowerowych Mistrzostw Polski Fotografów, które odbyły się 16 czerwca w Ustroniu. Oprócz promocji sportu i aktywnego stylu życia imprezy te służą także promocji fotografii. Wydaje się to zresztą całkiem naturalne. Nie od dziś wiadomo bowiem, że wyjątkowe chwile warto uwiecznić, a potem podzielić się nimi z gronem przyjaciół lub rodziną. Tym bardziej, gdy wspomnienia te dotyczą nietypowych sytuacji w ekstremalnych warunkach. Idealnie do ich zarejestrowania nadają się aparaty Fujifilm. Są one skonstruowane tak, że świetnie radzą sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Wielkie sportowe emocje, sukcesy i radości można doskonale utrwalić aparatami wprowadzonymi tej wiosny przez Fujifilm. Idealnie się w tym sprawdzi - absolutna nowość - aparat Fujifilm FinePix F100fd – najbardziej profesjonalny aparat kompaktowy na rynku, wyposażony optyczną stabilizację obrazu oraz w unikalny system Face Detection III. Doskonałą propozycją dla chcących fotografować zawody profesjonalnie jest model Fujifilm FinePix S100fs – z 14-krotnym zoomem i podwójną stabilizacją obrazu, które zapewniają "nieporuszone" zbliżenia odległych obiektów. Po raz pierwszy najlepsi zawodnicy walczą o aparaty FinePix S1000fd, który to aparaty gwarantują wykonanie aż 700 zbliżeń na jednej baterii. Jest to najmniejszy aparat hybrydowy dostępny na rynku, a doskonałe zdjęcia sportowe zapewnia 12-krotny zoom optyczny i elektroniczny system stabilizacji obrazu. FinePix S1000fd jest główną nagrodą dla zwycięzcy Bikemaraton, bo świetnie sprawdza się w trudnych warunkach. A okazji do zrobienia zdjęć podczas tegorocznego
BikeMaratonu nie zabraknie...

MIO Fujifilm BikeMaraton to cykl dwunastu otwartych imprez rowerowych dla amatorów, odbywających się na trenie całej Polski. Jedynym warunkiem uczestnictwa w maratonie jest posiadanie roweru, kasku, opłacenie startowego i zgłoszenie się przez wypełnienie odpowiedniego formularza. MIO Fujifilm BikeMaraton rozgrywany jest na trzech dystansach: najkrótszy dystans Kross liczy przeciętnie 25 kilometrów i każdy kto posiada rower może go przejechać; dwa dystanse MEGA ok.50 km i GIGA ok. 85 km to już wyzwanie dla osób, które znają swoje umiejętności oraz przygotowanie kondycyjne.

W roku 2008 wyścigi odbędą się w następujących miastach:

 1. Wrocław - 20.04.2008
 2. Zdzieszowice - 4.05.2008
 3. Boguszów Gorce - 17.05.2008
 4. Tarnów - 31.05.2008
 5. Ustroń - 14.06.2008
 6. Kraków - 06.07.2008
 7. Zawoja - 19.07.2008
 8. Świeradów Zdrój - 2.08.2008
 9. Poznań - 17.08.2008
 10. Piechowice - 30.08.2008
 11. Karpacz - 13.09.2008
 12. Polanica Zdrój - 27.09.2008 Finał
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)