Mio C725, 7 cali na mapy i filmy

Mio C725, 7 cali na mapy i filmy

Mio C725, 7 cali na mapy i filmy
Źródło zdjęć: © Mio
23.07.2008 10:43, aktualizacja: 23.07.2008 10:57

Mio C725 został wyposażony w duży, czytelny, dotykowy 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyświetlane mapy, zdjęcia i filmy charakteryzują się wysoką jakością. Do przeliczania obrazu, dekodowania filmów i dźwięku wykorzystano szybki procesor firmy Samsung 244

Mio Technology planuje wprowadzenie zaawansowanego systemu nawigacji satelitarnej, połączonej z odtwarzaczem audio, wideo i zdjęć – Mio C725. Produkt powinien być dostępny jeszcze w trzecim kwartale 2008.

Mio C725 został wyposażony w duży, czytelny, dotykowy 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 punktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyświetlane mapy, zdjęcia i filmy charakteryzują się wysoką jakością. Do przeliczania obrazu, dekodowania filmów i dźwięku wykorzystano szybki procesor firmy Samsung 2443 o częstotliwości taktowania 400 MHz.
System wyposażono w 20-kanałowy odbiornik GPS zgodny ze standardem SiRF star III. Dzięki możliwości śledzenia 20 satelitów systemu GPS możliwe jest dokładniejsze i szybkie (tuż po uruchomieniu) wyznaczenie pozycji.

Mapy i wszelkie dane przechowywane są w pamięci statycznej o pojemności 2 GB (ROM) i 64 MB pamięci dynamicznej (RAM). Do Mio C725 podłączyć można karty SD/MMC i pamięci przenośne pendrive do złącza USB. Zarówno karty jak i pamięci flash mogą służyć za nośniki plików multimedialnych, które to można odtwarzać na Mio C725.

Obraz
© C725 (fot. Mio)

Cechą szczególną urządzenia jest bogaty zestaw złącz. Oprócz USB, zastosowano również mini-USB, wyjście 3,5 mm audio do podłączenia słuchawek, AV do podłączenia przenośnych odtwarzaczy takich jak DVD, Digital TV, czy przenośnych dysków HDD. Szczególnie przydatną funkcją jest nadajnik działający w pasmach FM, za pomocą którego przesyłany jest bezprzewodowo dźwięk do systemu audio w samochodzie. W ten sposób można w bardziej komfortowych warunkach słuchać muzyki lub dźwięków pochodzących z odtwarzanego filmu. Oczywiście zawsze można podłączyć do zestawu słuchawki lub słuchać muzyki za pomocą wbudowanych głośników stereo.

Mio C725 obsługuje wszystkie popularne formaty plików multimedialnych. Po podłączeniu karty pamięci lub pamięci flash z zapisanymi zdjęciami, Mio może być używany jako ramka. W ten sam sposób odtwarza się muzykę i wideo. System odtwarza m.in. pliki w standardach MP4, MOV, AVI, WMV, ASF i 3GPP.

Oprogramowanie nawigacyjne jest bardzo rozbudowane i obejmuje aplikację MioMap 2008 zawierające mapy 38 krajów europejskich. Oczywiście ma możliwość instalowania map innych krajów. System nawigacyjny oparty jest o dotykowy ekran za pomocą którego użytkownik w wygodny sposób wprowadza wszelkie potrzebne w danym momencie informacje. System głosowy informuje na bieżąco o poszczególnych fazach podróży. Mio C725 obsługuje również zaawansowane oprogramowanie rozpoznające komendy głosowe, co pozwala kierowcy skupić się na drodze.
Urządzenie może być używane również jako zestaw przenośny. Został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200 mAh, który przy pełnym naładowaniu wystarcza na około 1,5 godziny pracy urządzenia. System ma wymiary 123 x 182 x 23 mm i waży 380 g.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)