Minecraft sprzedaje się lepiej na konsolach niż na PC

Minecraft sprzedaje się lepiej na konsolach niż na PC

Minecraft sprzedaje się lepiej na konsolach niż na PC
Źródło zdjęć: © YouTube/TeamMojang
26.06.2014 15:27

Patrick Geuder, analityk ze studia Mojang, pochwalił się na Twitterze imponującym wynikiem sprzedaży. Do tej pory rozeszło się prawie 54 mln egzemplarzy Minecrafta.

Minecraft był początkowo dostępny tylko na komputerach z systemem Windows i Mac, a następnie na iOS i Androidzie. Po niecałym roku od premiery finalnej wersji, pojawił się także na Xboxie 360. gdzie sprzedał się w 12 mln egzemplarzy. W grudniu ubiegłego roku gra zadebiutowała na konsolach PS3, a jeszcze tego lata pojawi się także na PS4, PS Vita i Xboksie One. I choć pierwotnie gracze komputerowi uważali, że Minecraft jest specyficzną grą, która nie przypadnie do gustu konsolowcom, wyniki sprzedaży mówią coś zupełnie innego.
W ubiegłym roku studio Mojang, zatrudniające 36 osób, zanotowało przychód w wysokości równej 986 mln złotych. Sam zysk plasuje się w okolicach 387 mln złotych. Firma zarabia nie tylko na sprzedaży Minecrafta, ale także na jego serwerach premium. Do tego wytwórnia Warner Bros. pracuje już nad filmem "Minecraft Movie", za którego produkcję odpowiedzialny jest Roy Lee ("The LEGO Movie").

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto nowy Android L!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)