Milionerzy: Wyblinka, sztyk i ósemka to? Zobacz, jak poradził sobie uczestnik

Milionerzy: Wyblinka, sztyk i ósemka to? Zobacz, jak poradził sobie uczestnik

Milionerzy: Wyblinka, sztyk i ósemka to? Zobacz, jak poradził sobie uczestnik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
03.03.2020 08:05

Wczorajszy odcinek "Milionerów" jak zawsze był pełen emocji. Jedno z pytań szczególnie zaskoczyło uczestnika. Zobaczcie, czy znał odpowedź na to, czym są wyblinka, sztyk i ósemka.

We wczorajszym odcinku programu "Milionerzy" nie brakowało ciężkich pytań. Do tej pory trzem osobom udało się zdobyć główną wygraną. Na drodze do miliona uczestnikowi wczoraj stanęło niełatwe pytanie o wyblinkę. Brzmiało ono:
Wyblinka, sztyk i ósemka - wszystkie to:

  • A. nazwy zębów mądrości
  • B. ostre zakończenia broni
  • C. powłoki zrzucane przy linieniu
  • D. węzły żeglarskie

Poprawna odpowiedź to D - węzły żeglarskie. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj.

Wyblinka, sztyk i ósemka

Wyblinka to inaczej ósemka pionierska. To węzeł stosowany we wspinaczce i żegludze oraz jest używany za jeden z najbardziej przydatnych węzłów. We wspinaczce stosowany jest do stanowiska asekuracyjnego, zaś w żeglarstwie - do przywiązywania linki do want.

Sztyk to rodzina węzłów do, których należą półsztyk, sztyk i półtora sztyku. Sztyki są używane do cumowania lekkich jachtów oraz do solidnego zabezpieczenia końcówek lin. Występują rzadko, ale wciąż są użyteczne.

Ósemka w żeglarstwie to z kolei jeden z najważniejszych węzłów. Węzeł należy do rodziny stoperów, których celem jest zahamowanie pracującej liny. Ósemka jest jednym z najmocniejszych tego typu węzłów, dzięki czemu posiada wiele zastosowań i jest wygodna w użyciu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)