Milionerzy. Pytanie o "Pocałunek" Gustava Klimta warte 20 tys. zł

Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Źródło zdjęć: © YouTube.com

14.10.2020 08:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czego nie robi lub kobieta na obrazie "Pocałunek" Gustava Klimta? Takie pytanie padło we wczorajszym odcinku "Milionerów" i okazało się wyzwaniem dla uczestniczki. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź.

Wtorkowy odcinek "Milionerów" przyniósł jak zwykle sporo emocji. Pani Hanna radziła sobie dobrze, ale pierwsze koło ratunkowe musiała wykorzystać już przy trzecim pytaniu, które dotyczyło polityki. Pomocna w tym przypadku okazała się publiczność, która niemal jednogłośnie wskazała prawidłową odpowiedź. Zaufawszy jej, uczestniczka mogła kontynuować grę o milion złotych.

Kolejne trudności pojawił się przy pytaniu za 20 tys. złotych i wtedy też pani Hanna wykorzystała dwa pozostałe koła ratunkowe. Pytanie brzmiał: 

Na słynnym obrazie Gustava Klimta "Pocałunek" kobieta:

  • nie klęczy, 
  • nie jest bosa,
  • nie obejmuje mężczyzny,
  • nie jest naga.

Po skorzystaniu z dwóch kół ratunkowych uczestniczka zaznaczyła odpowiedź D, co okazało się dobrym wyborem. 

"Pocałunek" Gustava Klimta

"Pocałunek" Gustava Klimta został namalowany między 1907 a 1908 rokiem. Widać na nim bosą, klęczącą kobietę, ubraną w bogatą suknię i obejmującą mężczyznę. Obraz zaliczany jest do nurtu secesji wiedeńskiej i już w 1908 roku został zakupiony przez Österreichische Galerie Belvedere w Wiedniu, gdzie znajduje się do dziś. Doczekał się wielu reprodukcji i jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych dzieł Klimta. 

Pocałunek (obraz Gustava Klimta)
Pocałunek (obraz Gustava Klimta)© Wikimedia Commons

Pani Hanna dobrze poradziła sobie w programie "Milionerzy", a jeśli wy chcecie sprawdzić swoich sił, możecie przetestować wiedzę w grze mobilnej "Milionerzy"

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)