Milionerzy. Pytanie o bitwę pod Jerychem warte 40 tys. złotych. Uczestniczka zaryzykowała

Milionerzy. Pytanie o bitwę pod Jerychem warte 40 tys. złotych. Uczestniczka zaryzykowała
Źródło zdjęć: © YouTube.com

14.05.2020 08:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczorajszy odcinek programu "Milionerzy" znów był pełen emocji. Jedno z pytań dotyczyło bitwy opisanej w Starym Testamencie. Uczestniczce w zdobyciu 40 tys. złotych mogło pomóc koło ratunkowe, jednak wolała zaryzykować. Sprawdź, czy podjęła słuszną decyzję.

Teleturniej "Milionerzy" od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Wszystko za sprawą emocjonujących rozgrywek, w których nie brakuje interesujących pytań i ryzykownych decyzji. Nie inaczej było w środowym odcinku, gdy pani Ilona z Warszawy stanęła przed szansą zdobycia 40 tysięcy złotych.

Gdy wydawało się, że uczestniczka pewnie zmierza po osiągnięcie drugie gwarantowanego progu w grze, niespodziewane kłopoty sprawiło jej pytanie dotyczące bitwy opisanej w Starym Testamencie. Brzmiało ono następująco: Kto ocalał ze zniszczonego przez Jozuego Jerycha? Poniżej cztery warianty odpowiedzi.

A: Żona Lota
B: Lot bez żony
C: Izaak, syn Abrahama
D: nierządnica Rachab

Chociaż pani Ilona miała w zapasie jeszcze jedno koło ratunkowe i mogła poprosić o pomoc publiczność zgromadzoną w studio, to wolała zachować tą możliwość na później. Uczestniczka od razu odrzuciła odpowiedzi A oraz C. Po długim namyśle postawiła na opcję A. Niestety, w tym przypadku ryzyko nie było opłacalne. Prawidłowa odpowiedź na to pytanie to D - nierządnica Rachab.

Rachab to postać biblijna ze Starego Testamentu. Była żoną Szalmona i matką Booza. Według Księgi Jozuego była prostytutką pochodzącą z Jerycha i pomogła Izraelitom w zdobyciu miasta.

Pani Ilona zakończyła rozgrywkę mając na koncie gwarantowane 1000 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)