Milionerzy. Personifikacja przeznaczenia i nefrony. Trudne pytania w teleturnieju

Milionerzy. Personifikacja przeznaczenia i nefrony. Trudne pytania w teleturnieju

Milionerzy. Personifikacja przeznaczenia i nefrony. Trudne pytania w teleturnieju
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN
12.02.2020 09:26

Kolejny odcinek teleturnieju "Milionerzy" za nami. Uczestnicy po raz kolejny musieli zmierzyć się z ciężkimi pytaniami. Szczególną trudność sprawiło to o "personifikację przeznaczenia". To jednak nie na nim swoją grę zakończył pan Adam Urbanik z Głowna.

Teleturniej "Milionerzy" cieszy się sporą oglądalnością nawet wtedy, gdy emitowane są jego powtórki. Widzowie chętnie zasiadają przed telewizorami, by śledzić zmagania uczestników, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę na tematy z przeróżnych dziedzin.

Kolejny odcinek jak zwykle przyniósł sporo emocji i masę ciekawych pytań. Do takich z pewnością należało to o nefrony. W całości brzmiało ono następująco:

Najwięcej neuronów jest w mózgowiu i rdzeniu kręgowym. A gdzie są wszystkie nefrony?

A: w nerkach
B: w płucach
C: w wątrobie
D: w sercu

Poprawna odpowiedź to A. Uczestnik poradził sobie z tym pytaniem i kontynuował grę o milion złotych.

Pan Adam Urbanik z Głowna bardzo dobrze radził sobie z pytaniami zadawanymi przez prowadzącego, aż do momentu, gdy usłyszał to za 40 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco:

Która parka nie jest personifikacją przeznaczenia?

A: Nona
B: Decima
C: Khaki
D: Morta

Uczestnik nie znał odpowiedzi, więc postanowił skorzystać z dwóch kół ratunkowych, które miał jeszcze do swojej dyspozycji. Na początku poprosił o pomoc widzów zgromadzonych w studio. Wyniki głosowania publiczności wyglądały następująco: 37 procent głosów padło na C, a 35 procent na B. Odpowiedzi A i D wybrało po 14 procent głosujących. W takim wypadku pan Adam skorzystał z ostatniego koła ratunkowego (pół na pół). Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, gracz miał do wyboru już tylko C i D. Postanowił wybrać tę pierwszą, jak okazało się za chwilę - poprawną.

W mitologii rzymskiej Parki - Nona, Decima i Morta były boginiami przeznaczenia, przędącymi i w chwili śmierci przecinającymi nici ludzkiego losu. Parka to również puchowa kurtka z kapturem, a khaki to jej popularny kolor.

Z pytaniem za 75 tysięcy złotych uczestnik nie miał już jednak tyle szczęścia.

Który to czasownik?

A: śmiecie
B: śmiecenie
C: śmietnisko
D: śmieciuszka

Gracz zaznaczył B. Niestety, poprawna odpowiedź na to pytanie to A - śmiecie.

Nowa edycja programu "Milionerzy" rozpocznie się wiosną na antenie TVN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)