Milionerzy: Manat wart milion złotych. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź

Milionerzy: Manat wart milion złotych. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź

Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Źródło zdjęć: © YouTube.com
17.11.2020 07:46, aktualizacja: 02.03.2022 10:10

Wczorajszy odcinek programu Milionerzy dostarczył masy emocji, przede wszystkim dlatego, że po raz kolejny padło pytanie za milion złotych. By wybrać główną nagrodę, należało wiedzieć, czym jest manat azerbejdżański.

W poniedziałkowym odcinku "Milionerów" padło pytanie o milion złotych. Zmierzył się z nim pan Maciej z Warszawy, który przyznał, że zarówno marzył, by je usłyszeć, jak i się jego obawiał. Na szczęście miał na koncie koło ratunkowe, którym mógł poratować się w razie trudności. Czy udało się zgarnąć główną nagrodę? Pytanie za milion brzmiało:

Manat karaibski, tak jak afrykański, z kończyn ma tylko przednie. A manat azerbejdżański, tak jak turkmeński:

  • ma i przednie, i tylne
  • zastąpił rubla
  • zakrywa całe ciało
  • jest samotnikiem.

Uczestnik przyznał, że nie zna odpowiedzi na pytanie, więc od razu zdecydował się na telefon do przyjaciela. Niestety jego rozmówca mu nie pomógł. Przed panem Maciejem pozostała trudna decyzja - czy zaryzykować, czy zakończyć grę mając 500 tys. złotych na koncie. Zdecydował się zrezygnować z dalszej gry. 

Manat azerbejdżański i manat turkmeński

Manat azerbejdżański i manat turkmeński to waluta. Uczestnik skłaniał się co prawda do odpowiedzi B, która wskazywała, że manat azerbejdżański zastąpił rubla, jednak zdecydował się nie ryzykować. A szkoda, bo była to poprawna odpowiedź. 

Manat azerbejdżański został wprowadzony w Azerbejdżanie w 1992 roku, a w 1993 rozpoczął się proces wycofywania rubli z obiegu. Dzisiaj manat obejmuje 6 monet oraz 7 banknotów. 1 stycznia 2006 roku przeprowadzono denominację w stosunku 5000:1.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)