Milionerzy: Krzysztof Penderecki skomponował muzykę do... pytanie za 500 tys. zł

Milionerzy: Krzysztof Penderecki skomponował muzykę do... pytanie za 500 tys. zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Cezary Piwowarski/TVN

15.11.2019 08:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczorajsze pytanie w "Milionerach" było niemałym zaskoczeniem dla uczestniczki. Zobaczcie, jak poradziła sobie ze znajomością twórczości Krzysztofa Pendereckiego.

Pani Jolanta rozpoczęła grę w poprzedni odcinku "Milionerów" i dobrze sobie radziła przez większość czasu. Wczorajszy odcinek rozpoczęła mając w zanadrzu jeszcze 2 koła ratunkowe, ale pytanie za 500 tys. zł okazało się niemałym wyzwaniem.
Muzykę skomponowaną przez Krzysztofa Pendereckiego usłyszymy we wszystkich tych filmach. Ale specjalnie stworzył ją do:

Uczestniczka postanowiła skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Mimo pomocy, nie była pewna odpowiedzi i zdecydowała się zrezygnować z dalszej gry, kończąc ją mając na koncie 250 tys. zł. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

"Rękopis znaleziony w Saragossie" i muzyka Krzysztofa Pendereckiego

Utworzy Krzysztofa Pendereckiego znalazły się w każdym z powyższych filmów, jednak polski kompozytor napisał muzykę specjalnie dla "Rękopisu znalezionego w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa. Film miał premierę w 1965 roku, a w rolach głównych mogliśmy zobaczyć Zbigniewa Cybulskiego, Kazimierza Opalińskiego, Igę Cembrzynską-Kondrati i Joannę Jedrykę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)