Milionerzy. Jaki kształt ma złożona flaga? Uczestniczka odpadła na pytaniu za 5 tysięcy zł

Milionerzy. Jaki kształt ma złożona flaga? Uczestniczka odpadła na pytaniu za 5 tysięcy zł

Milionerzy. Jaki kształt ma złożona flaga? Uczestniczka odpadła na pytaniu za 5 tysięcy zł
Źródło zdjęć: © East News
11.09.2019 10:04, aktualizacja: 11.09.2019 10:36

W kolejnym odcinku programu "Milionerzy" o główną nagrodę postanowiła zawalczyć Ewa. Uczestniczka dość szybko zakończyła swoją przygodę z teleturniejem. Zobacz pytanie za 5 tysięcy złotych, które okazało się ostatnim.

Wtorkowi "Milionerzy" jak zwykle dostarczyli widzom wiele emocji. Niepocieszona mogła być jednak pierwsza uczestniczka Ewa, która pomimo imponującej wiedzy i pewności siebie, musiała zakończyć rozgrywkę z gwarantowanym tysiącem złotych. Zbyt dużą trudność sprawiło jej pytanie o flagę narodową, a konkretnie o jej kształt po złożeniu.

Pani Ewa świetnie poradziła sobie z trzema pierwszymi pytaniami dotyczącymi sportu, polityki oraz fizyki. Rozpędzona uczestniczka odpadła dość szybko, bo już na czwartym pytaniu.

Flagę narodową po zdjęciu z masztu należy złożyć zgodnie z ceremoniałem. A poprawnie złożona flaga kształtem przypomina:

A: kwadrat

B: prostokąt

C: trójkąt

D: trapez

Uczestniczka pewna swojego toku rozumowania zaznaczyła odpowiedź A. Po chwili prowadzący musiał wyprowadzić ją z błędu. Poprawna odpowiedź na to pytanie to trójkąt.

Kolejny uczestnik rozpoczął grę bardzo dobrze odpowiadając poprawnie na 5 z 12 pytań.

Poniżej pytanie za 10 tysięcy złotych.

Owce św. Jakuba to jedna z najstarszych ras, która była wymieniana już w Biblii. Co jest charakterystyczne dla jej przedstawicieli?

A: dwie głowy

B: cztery rogi lub więcej

C: sześcioro oczu

D: osiem lub więcej nóg

Dawid zaznaczył odpowiedź B i była to dobra decyzja. Pytanie o owce św. Jakuba było ostatnim, które uczestnik usłyszał we wczorajszym odcinku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)