Milionerzy: co to jest węza? Pytanie warte 10 tys. złotych

Milionerzy: co to jest węza? Pytanie warte 10 tys. złotych

Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Milionerzy. Kolejny emocjonujący odcinek za nami
Źródło zdjęć: © YouTube.com
08.10.2020 07:44, aktualizacja: 01.03.2022 14:06

Czego zaczątek stanowi węza? Takie pytanie warte 10 tys. zł padło w ostatnim odcinku programu "Milionerzy". Sprawdźcie, jak poradziła sobie uczestniczka.

Ostatnie odcinki "Milionerów" dostarczają wielu emocji. Zaledwie kilka dni temu uczestnik zmierzył się z pytaniem o milion złotych, które dotyczyło tradycji żydowskich. Pani Aleksandra, uczestniczka wczorajszego odcinka programu "Milionerzy" również szła jak burza. Pierwsze koło ratunkowe musiała zużyć dopiero przy piątym pytaniu, które warte było 10 tys. złotych, a dotyczyło węzy. 

Węza stanowi zaczątek:

  • robótki ręcznej,
  • człowieka,
  • umowy cywilnoprawnej,
  • plastra pszczelego

Pytanie nie należało do najłatwiejszych, co potwierdza również niezdecydowanie publiczności, do której o pomoc zwróciła się pani Aleksandra, wykorzystując pierwsze koło ratunkowe. Odpowiedzi D, A i C zyskały bardzo podobną liczbę głosów, ale żaden z członków publiczności nie postawił na odpowiedź B. Uczestniczka zdecydowała się zaufać publiczności, która wskazała na odpowiedź D z nieznaczną przewagą. Okazało się to dobrą decyzją.

Co to jest węza?

Węza to termin używany w pszczelarstwie, a oznaczający szablon z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego. Jest on umieszczany w specjalnej, najczęściej prostokątnej ramce, dzięki czemu plastry tworzone przez pszczoły mają regularny kształt. Węza może być produkowana przemysłowo lub ręcznie, z wosku, lub plastiku.

Chcecie sprawdzić swoje siły w grze o milion? Przetestujcie bezpłatną aplikację "Milionerzy", którą pobierzecie z naszego katalogu oprogramowania

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)