Trwa ładowanie...
d2y2xbx

Milionerzy: Chanuka i pytanie za milion złotych. Jak poradził sobie uczestnik?

Żydowskie Święto Świateł, czyli Chanuka trwa osiem dni. Ile świec płonie ostatniego dnia święta? Takie pytanie padło we wczorajszym odcinku programu "Milionerzy" i warte było okrągły milion złotych. Czy padła główna nagroda?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami
Kolejny odcinek programu "Milionerzy" za nami (YouTube.com)
d2y2xbx

Program "Milionerzy" jak zawsze dostarczył wielu emocji. Tym razem uczestnik rozpoczął grę, mając już na koncie 500 tysięcy złotych. Ostatnie, dwunaste pytanie usłyszał wczoraj i dotyczyło ono żydowskich tradycji. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź i jak poradził sobie uczestnik.

Żydowskie Święto Świateł, zwane też Chanuką trwa osiem dni. Ile świątecznych świec płonie ósmego dnia na specjalnym świeczniku?

  • sześć,
  • siedem,
  • osiem,
  • dziesięć.
d2y2xbx

Pan Dawid, walczący o milion złotych nie miał stuprocentowej pewności, jednak zdecydował się zaryzykować. Postawił na odpowiedź B, co niestety okazało się błędnym wyborem.

Chanuka. Ile świec płonie na świeczniku ostatniego dnia?

Chanuka to radosne święto, którym Żydzi witają grudzień. Świętowanie trwa osiem dni, a każdego dnia w domach palą się chanukowe świecie w specjalnym dziesięcioramiennym świeczniku. Każdego dnia zapalana jest jedna świeca, tak więc ostatniego dnia pali się osiem świec. Poprawną odpowiedzią na pytanie, które padło w "Milionerach" była więc odpowiedź C.

d2y2xbx

Uczestnik zakończył grę, mając na koncie 40 tysięcy złotych. Jeżeli wy chcielibyście spróbować swoich sił w grze o milion, możecie wypróbować najpierw darmową grę "Milionerzy", dostępną w naszym katalogu oprogramowania.

Zobacz też: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y2xbx

Podziel się opinią

Share
d2y2xbx
d2y2xbx
Więcej tematów