Milionerzy: Co to jest powięź? Pytanie warte 20 tys. złotych

Milionerzy: Co to jest powięź? Pytanie warte 20 tys. złotych
Źródło zdjęć: © YouTube.com

14.07.2020 07:47

Pytanie o powięź zaskoczyło uczestnika wczorajszego odcinka programu Milionerzy. To pierwsze pytanie, które sprawiło uczestnikowi większe kłopoty i musiał wykorzystać aż dwa koła ratunkowe. Sprawdźcie, co to jest powięź.

Milionerzy to program, który od lat dostarcza widzom i uczestnikom sporych emocji. We wczorajszym odcinku pan Maksym szedł jak burza przez kolejne pytania. Dopiero przy tym wartym 10 tys. złotych wykorzystał pierwsze koło ratunkowe. Udało mu się odpowiedzieć poprawnie, lecz już następne pytanie wymagało od niego poświecenia dwóch ostatnich kół ratunkowych. A brzmiało ono:
Powięź:

  • otacza całą mięśniówkę ciała
  • bywa duchowa lub ekonomiczna
  • to przeciwieństwo powinowactwa
  • leży nad Wilejką

Po skorzystaniu z dwóch kół ratunkowych uczestnik wciąż nie był pewny odpowiedzi. Postanowił jednak zaryzykować i zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi D. Niestety była to błędna decyzja.

Co to jest powięź?

Powięź to mocna i elastyczna błona otaczająca poszczególne mięśnie lub grupy mięśni. Powięzi utrzymują w jedności ciało, tworząc sieć napinającą jego poszczególne części. Nazywamy nimi nie tylko włókna kolagenowe, ale również torebki stawowe, organów czy ścięgna i więzadła. Tak więc prawidłową odpowiedzią na pytanie była odpowiedź A.

Poradziliście sobie z powyższymi pytaniami? Sprawdźcie swoje siły w mobilnej grze "Milionerzy" - dostępnej tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)