Milionerzy: Pytanie o wegańskie bezy warte 500 tys. złotych

Milionerzy: Pytanie o wegańskie bezy warte 500 tys. złotych
Źródło zdjęć: © YouTube.com

07.07.2020 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Program Milionerzy, jak co dzień dostarczył wiele emocji. Tym razem najtrudniejszym pytaniem dla uczestnika okazało się to z dziedziny kulinariów. Pytanie o wegańskie bezy warte było pół miliona złotych.

Uczestnik wczorajszego programy Milionerzy szedł jak burza i przy pytaniu za 500 tys. złotych wciąż miał jeszcze dostępne jedno koło ratunkowe. Jednak pytanie o wegańskie bezy okazało się zbyt trudne. A brzmiało ono tak:
Wegańskie bezy ubijesz z cukru i…

  • białek jaj kurzych
  • płynu z puszki z ciecierzycą
  • oleju kokosowego
  • mielonych migdałów

Uczestnik od razu odrzucił odpowiedź A, wiedząc, że białka jaj nie są produktem wegańskim. Mimo to postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Niestety ten nie znał poprawnej odpowiedzi, a uczestnik po dłuższej chwili namysłu zdecydował się zrezygnować z gry. Zakończył odcinek, wygrywając 250 tys. zł.

Z czego są wegańskie bezy?

Wegańskie bezy ubija się z cukru i płynu z puszki z ciecierzycą (lub płynu pozostającego z gotowania ciecierzycy) zwanego aquafaba. Chociaż większość z nas ją odlewa, to w przypadku ubijaniu wegańskich bez okazuje się niezastąpiona. Na WP Kuchnia znajdziecie dokładny przepis, jak zrobić wegańskie bezy.

Poradziliście sobie z powyższymi pytaniami? Sprawdźcie swoje siły w mobilnej grze "Milionerzy" - dostępnej tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)