Milionerzy: Pytanie o wegańskie bezy warte 500 tys. złotych

Milionerzy: Pytanie o wegańskie bezy warte 500 tys. złotych

Milionerzy: Pytanie o wegańskie bezy warte 500 tys. złotych
Źródło zdjęć: © YouTube.com
07.07.2020 07:50

Program Milionerzy, jak co dzień dostarczył wiele emocji. Tym razem najtrudniejszym pytaniem dla uczestnika okazało się to z dziedziny kulinariów. Pytanie o wegańskie bezy warte było pół miliona złotych.

Uczestnik wczorajszego programy Milionerzy szedł jak burza i przy pytaniu za 500 tys. złotych wciąż miał jeszcze dostępne jedno koło ratunkowe. Jednak pytanie o wegańskie bezy okazało się zbyt trudne. A brzmiało ono tak:
Wegańskie bezy ubijesz z cukru i…

  • białek jaj kurzych
  • płynu z puszki z ciecierzycą
  • oleju kokosowego
  • mielonych migdałów

Uczestnik od razu odrzucił odpowiedź A, wiedząc, że białka jaj nie są produktem wegańskim. Mimo to postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Niestety ten nie znał poprawnej odpowiedzi, a uczestnik po dłuższej chwili namysłu zdecydował się zrezygnować z gry. Zakończył odcinek, wygrywając 250 tys. zł.

Z czego są wegańskie bezy?

Wegańskie bezy ubija się z cukru i płynu z puszki z ciecierzycą (lub płynu pozostającego z gotowania ciecierzycy) zwanego aquafaba. Chociaż większość z nas ją odlewa, to w przypadku ubijaniu wegańskich bez okazuje się niezastąpiona. Na WP Kuchnia znajdziecie dokładny przepis, jak zrobić wegańskie bezy.

Poradziliście sobie z powyższymi pytaniami? Sprawdźcie swoje siły w mobilnej grze "Milionerzy" - dostępnej tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)