MiHome Launcher, czyli próbka świetnego MIUI dla każdego Androida

MiHome Launcher, czyli próbka świetnego MIUI dla każdego Androida
Źródło zdjęć: © chip.pl

28.06.2012 09:29, aktual.: 28.06.2012 16:52

MIUI to świetna dystrybucja Androida, jedna z lepszych zaraz obok CyanogenMod. Problem w tym, że nie była dostępna dla każdego, ale…

Aby zainstalować MIUI trzeba było mieć odblokowany bootloader, wyczyścić telefon, wgrać nowy system i dopiero można było cieszyć się tym, co oferuje ta dystrybucja. Naturalnie pod jednym warunkiem –. telefon musi być obsługiwany przez MIUI, a to nie takie proste. MIUI to w skrócie – jedna z ciekawszych dystrybucji Androida. Zupełnie różna od oryginału, ale świetnie wyglądająca, bardzo pomysłowa i wygodna.

Aby spróbować MIUI wypada zainteresować się launcherem MiHome, który przynosi podstawową funkcjonalność MIUI dla każdego telefonu z Androidem. Każdego, o ile ten jest wyposażony w system operacyjny Android 4.0 lub nowszy. Co dostaniemy po instalacji? Przede wszystkim zupełnie nowy wygląd pulpitu. Ponadto –. wszystkie ikony są na pulpicie – nie ma osobnego menu z aplikacjami. Do tego dochodzą tysiące dodatkowych skórek i ikon, wiele ekranów (do 10), nowe widżety oraz MiLocker.

Obraz
© (fot. chip.pl)

MiLocker to zupełnie nowa blokada ekranu, która pozwala jednym ruchem odblokować telefon, lub przejść od razu do telefonu, SMS-ów oraz aparatu. W razie problemów –. zawsze można ją wyłączyć.

Launcher MiHome można pobrać ze strony Google Play. Więcej informacji na temat samej dystrybucji MIUI znajdziecie pod adresem miuiandroid.com oraz miuipolska.pl.

Aplikacja jest dostępna w Google Play
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Firefox może ujawnić stan twojego konta i prywatną korespondencję

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)