Miele DG 3460 - urządzenie do gotowania na parze

Miele DG 3460 - urządzenie do gotowania na parze

Miele DG 3460 - urządzenie do gotowania na parze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.02.2013 11:12

W ofercie sprzętów do zabudowy coraz częściej obok tradycyjnych piekarników i kuchenek mikrofalowych pojawiają się urządzenia dające możliwość także gotowania na parze.

Ten sposób przygotowywania żywności jest najbardziej polecany przez dietetyków, ponieważ właściwie nie wymaga dodatku tłuszczu. Para nie pozbawia także jedzenia wielu cennych witamin i składników odżywczych, które są wypłukiwane przez wodę podczas tradycyjnego gotowania.

Urządzenie do gotowania na parze Miele DG 346. nadaje się do zabudowy w słupku, w nadstawce lub w szafce. Model ten wyposażono w cztery programy: uniwersalny, podgrzewanie, rozmrażanie oraz odkamienianie. W zależności od rodzaju przygotowywanej żywności można wybrać temperaturę od 40 do 100 stopni Celsjusza. Napełniony pojemnik na wodę wystarcza średnio na 90 minut gotowania, po tym czasie wodę należy uzupełnić. Pojemność piekarnika to 20 litrów, a waga urządzenia wynosi 18,7 kg.

Do urządzenia dołączono dwie stalowe tacki, ruszt oraz pojemnik na spływające płyny. Zastosowane zabezpieczenia to między innymi chłodne drzwi oraz schładzanie pary wydobywającej się na zewnątrz piekarnika.

Cena: ok. 5000 złotych

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)