Miejsce na lot w kosmos z Jeffem Bezosem sprzedane. Cena może szokować

Jeff Bezos już niedługo poleci w kosmos
Jeff Bezos już niedługo poleci w kosmos
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jonathan Newton / The Washington Post
Karolina Modzelewska

13.06.2021 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Blue Origin, kosmiczna firma należąca do Jeffa Bezosa, zorganizowała licytację, podczas której można było kupić miejsce na lot w kosmos z miliarderem. Cena "biletu" na pokład New Shepard osiągnęła 28 mln dolarów.

W licytacji, którą można było obejrzeć online, uczestniczyło około 600 osób z 143 krajów. W momencie jej uruchomienia cena za miejsce wynosiła 4,8 mln dolarów, a ostatecznie osiągnęła wartość 28 mln dolarów. Wygrany za lot w kosmos z Jeffem Bezosem zapłaci łącznie ponad 29 mln dolarów. Cała kwota trafi na konto fundacji non-profit Blue Origin- Club for the Future, której celem jest inspirowanie przyszłych pokoleń do kariery w STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) oraz "pomoc w wymyślaniu przyszłości życia w kosmosie".

Lot w kosmos z Jeffem Bezosem

Lot najprawdopodobniej odbędzie się 20 lipca i potrwa od 10 do 12 minut. Na pokładzie New Shepard znajdą się m.in. Jeff Bezos, jego brat Mark Bezos, osoba, która wygrała licytację (jej dane firma zdradzi w najbliższym czasie), a także czwarty pasażer, którego tożsamość nie jest jeszcze znana. Zgodnie z planami, statek kosmiczny stworzony przez Blue Origin ma dotrzeć do tzw. linii Kármána, która znajduje się na wysokości 100 km. Jest to umowna granica pomiędzy ziemską atmosferą a przestrzenią kosmiczną.

Osoba, która poleci w kosmos razem z miliarderem, musi spełniać określone warunki. Jak podaje portal Space.com, chodzi przede wszystkim o ukończenie 18 lat, wzrost od 152 do 193 cm, wagę od 50 do 101 kg, a także zdolność do wspięcia się na wieżę startową New Shepard w mniej niż 90 sekund. Można to porównać do pokonania siedmiu kondygnacji schodów. Zwycięzca musi charakteryzować się również dobrym zdrowiem, a także przejść specjalne szkolenie organizowane przez firmę.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)