Microsoft zaspał na rynku smartfonów

Microsoft zaspał na rynku smartfonów
Źródło zdjęć: © Microsoft

09.06.2010 01:02, aktual.: 09.06.2010 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szef Microsoftu, Steve Ballmer, podczas konferencji D8 przyznał, że Microsoft zaspał jeśli chodzi o rynek smartfonów i dał się mocno wyprzedzić swoim konkurentom. Jednak według niego - firma z Redmond zna rozwiązanie dla tej sytuacji

Ballmer stwierdził, że jego firma przespała cały cykl jeśli chodzi o rynek smartfonów i obecnie znajduje się dopiero na piątym miejscu. Nie zdradził on jednak jaki cykl ma na myśli. _ Teraz jednak nadszedł czas, aby naprawić to, co zostało zaniedbane _ - powiedział.

Obraz
© Steve Ballmer (fot. AFP)

Według Ballmera, rynek mobilny podlega nieustannym zmianom, czego efektem jest dwukrotna zmiana na rynku lidera smartfonów w ciągu ostatniego roku. Właśnie ta nieprzewidywalność rynku może być okazją dla Microsoftu i jego najnowszego systemu Windows Phone 7.

Pierwsze urządzenia pracujące pod jego kontrolą mają się pojawić na rynku jeszcze w tym roku.

Szef Microsoftu pochwalił również swoich największych konkurentów mobilnych: Apple oraz Google. W przypadku tego pierwszego stwierdził, że wykonał on bardzo dobrą pracę, startując praktycznie od zera. Pochwalił on głównie przeglądarkę Safari, wyróżniającą się na rynku.

Google został określony jako _ godny rywal _, jednak jego powodzenie na rynku tabletów poddane zostało w wątpliwość. Ballmera zdziwiły dwie wersje mobilne systemu tego producenta (najprawdopodobniej chodziło o Google Androida oraz Google OS).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)