Microsoft zapowiada 11 łatek, w tym 4 "krytyczne"

Microsoft zapowiada 11 łatek, w tym 4 "krytyczne"
Źródło zdjęć: © Microsoft

10.10.2008 10:00, aktual.: 10.10.2008 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najbliższy wtorek, 14 października, ukaże się kolejny zestaw aktualizacji oprogramowania Microsoftu. Firma z Redmond zapowiada, że w październikowym pakiecie znajdzie się 11 łatek dla takich produktów jak systemy operacyjne Windows, przeglądarka Internet Explorer, Office i Host Integration Server.

Czterem patchom ma zostać nadany status "krytycznych", co znaczy, że ich instalacja jest szczególnie istotna dla bezpieczeństwa komputera. Chodzi o błędy w Active Directory, Internet Explorerze, Excelu i serwerze Host Integration, które mogłoby pozwolić cyberprzestępcy na zdalne uruchomienie niebezpiecznego kodu i przejęcie kontroli nad atakowaną maszyną.

Poprawka przeznaczona dla Active Directory odnosi się tylko do systemu Windows Server 2000. Z kolei poprawka dla Host Integration Server (oprogramowanie integrujące aplikacje i sieci oparte na systemach Windows z serwerami IBM i systemami AS/400) dotyczy wydań 2000, 2004 i 2006. Łatka dla przeglądarki internetowej usuwa błąd oznaczony jako krytyczny w wersjach 5 i 6 IE oraz jako ważny w siódmym wydaniu tego programu.
Pozostałych sześć łatek określono mianem "ważnych", a jedną - "średnio ważnej".

Więcej informacji: Microsoft

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)