Microsoft zamierza kupić Minecrafta za 2 miliardy dolarów!

Microsoft zamierza kupić Minecrafta za 2 miliardy dolarów!10.09.2014 14:57
Microsoft zamierza kupić Minecrafta za 2 miliardy dolarów!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Markus "Notch" Persson nie był nigdy zwolennikiem giganta z Redmond i choć wielokrotnie otrzymywał propozycję odsprzedaży swojego studia Mojang, wolał pracować na własny rachunek. Ale wszystko ma swoją cenę...

Kwota za którą Microsoft zamierza kupić studio Mojang jest odpowiednio wysoka, by skusić najbardziej opornego właściciela. Mówimy tu o sumie 2 mld dol.

W pierwszym momencie może to brzmieć bardzo abstrakcyjnie, bowiem od czasu Minecrafta Notch nie stworzył nic nowego (nie licząc paru projektów z Game Jamów), a ostatnio zaniechał nawet prac nad grą science fiction 0x10c. Microsoftowi nie chodzi jednak prawdopodobnie o potencjał studia, a o jego fanów.

Minecraft na wszystkich platformach sprzedał się już w 5. mln egzemplarzy. W świecie gier wideo zaś o sukcesie produkcji zaczyna mówić się już przy granicy 10 mln sprzedanych sztuk. To olbrzymia baza klientów, chętna nie tylko na zakup samych gier, ale także gadżetów - maskotek, koszulek, figurek itp. Poza tym Microsoft ma jeszcze Xboxa One, który sprzedaje się znacznie gorzej w porównaniu do konkurencji. Być może ekskluzywne zestawy konsol albo dodatki do Minecrafta pomogłyby zwiększyć sprzedaż.
Według źródeł The Wall Street Journal umowa może zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple Watch również będzie dostępny w dwóch rozmiarach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)