Microsoft wprowadza smart files do Windows 8.1

Microsoft wprowadza smart files do Windows 8.1
Źródło zdjęć: © chip.pl

15.10.2013 14:06, aktual.: 16.10.2013 08:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa SkyDrive na Windows 8.1 zyskuje nową funkcję smart files, która pozwoli na dostęp do wszystkich plików bez konieczności pełnego wykorzystania przestrzeni dyskowej.

Funkcja smart files pozwala na dostęp do fragmentów plików zawierających metadane, które nie tylko zajmują mniej miejsca na dysku, ale również zachowują się identycznie jak pełne pliki. Dzięki tej funkcji użytkownik ściąga tylko te dane, których w danym momencie potrzebuje. Przykładem wykorzystania smart files może być katalog ze zdjęciami, którego wagę 5,6GB można zmniejszyć do 185MB danych. W zależności od potrzeb, dane zdjęcie można pobrać, edytować i zapisać w pamięci wewnętrznej urządzenia.

Wirtualny dysk SkyDrive otrzymał również dostęp do technologii OCR (Optyczne Rozpoznawanie Znaków), która pozwala na odczytywanie tekstu wewnątrz zdjęć. Dzięki OCR użytkownicy będą mogli przeglądać również metadane plików, które będą zawierały wyeksportowany tekst np. zdjęcia wizytówek, przepisów lub stron książek.

Z analizy przeprowadzonej wśród użytkowników Windows 8.1 w wersji Preview wynika, że usługa SkyDrive jest wykorzystywana na dwa sposoby. Pierwsza grupa użytkowników bardzo świadomie dobiera pliki, które cały czas są dostępne on-line. Druga natomiast stosuje funkcję smart files, dzięki czemu wykorzystanie przestrzeni dyskowej może być zmniejszone nawet o 8. procent.

Windows 8.1 to aktualizacja systemu Windows 8. która ma się ukazać 18 października 2013 roku (17 października według polskiego czasu). Będzie ona zawierać udoskonalenia dotyczące personalizacji, wyszukiwania, aplikacji, Sklepu Windows i połączeń w chmurze. Użytkownicy zainteresowani przetestowaniem Windows 8.1 w wersji Preview, mogą pobrać ją ze strony Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)
Zobacz także