Microsoft świętuje urodziny Pasjansa

Microsoft świętuje urodziny Pasjansa

Microsoft świętuje urodziny Pasjansa
Źródło zdjęć: © chip.pl
19.05.2015 11:23, aktualizacja: 19.05.2015 13:55

Ta gra karciana powstała w XVII wieku we Francji i była jedną z ulubionych rozrywek arystokracji. Od 25 lat bawi wszystkich użytkowników systemu Windows - zwłaszcza tych, którzy mogą narzekać na nudną pracę w biurze...

Trudno uwierzyć, że jedna z najpopularniejszych gier świata ma już 25 lat. Po raz pierwszy Pasjans pojawił się na Windowsie 3.x. Co ciekawe grę stworzył Wes Cherry, który wówczas był zaledwie stażystą w Microsoftcie i nie dostał honorarium za swoje dzieło. Pasjans miał za zadanie nie tylko bawić użytkowników, ale też zapoznać ich z innowacyjnym interfejsem graficznym i metodą przeciągnij i upuść. Według Time'a to właśnie Pasjans jest jedną z przyczyn spadku produktywności wśród pracowników biurowych.

Z okazji 25 urodzin Microsoft zapowiedział dwa turnieje Pasjansa. Pierwszy odbywa się właśnie wśród pracowników firmy. W czerwcu zaś każdy z graczy będzie mógł zmierzyć się z najlepszymi wśród najlepszych. Nie wiadomo, czy Microsoft przewiduje nagrody za wysokie pozycje w rankingu, ale na wszelki wypadek warto zacząć trenować już teraz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)