Microsoft Surface: sprawdź, kiedy nadejdzie koniec wsparcia twojego sprzętu

Microsoft Surface: sprawdź, kiedy nadejdzie koniec wsparcia twojego sprzętu

Microsoft Surface Pro
Microsoft Surface Pro
Źródło zdjęć: © Microsoft
Oskar Ziomek
17.11.2020 16:24, aktualizacja: 02.03.2022 10:25

Właściciele komputerów i tabletów z serii Microsoft Surface powinni zwrócić szczególną uwagę na zaktualizowany harmonogram z datami końca wsparcia dla konkretnych urządzeń. Część urządzeń straci aktualizacje sterowników już w 2021 roku.

Sprzęt Microsoftu z serii Surface nie jest najtańszy na rynku, ale często bywa wybierany przez użytkowników oczekujących przede wszystkim sprawnych aktualizacji oprogramowania. Historia pamięta bowiem momenty, w których to na komputerach Surface w pierwszej kolejności (i bez większych problemów) pojawiały się nowe wersje Windows 10 – głównie z uwagi na zgodność sterowników i aplikacji.

Nic jednak nie jest aktualizowane wiecznie, na co dowodem jest zaktualizowany harmonogram na stronie Microsoftu, gdzie producent podaje konkretne daty, kiedy wybrany sprzęt straci aktualizacje. Od tego momentu nie zyska już nowych sterowników i firmware, a co za tym idzie – w przyszłości może sprawiać użytkownikowi dodatkowe problemy.

Zobacz też:

Na liście można znaleźć wszystkie wyprodukowane laptopy i tablety z serii Surface, w tym te, których wsparcie zakończyło się dwa lub trzy lata temu. Aż 10 popularnych sprzętów na liście straci aktualizacje już za rok, a kolejnych 12 urządzeń – w 2022 roku lub jeszcze później. Warto się do tego przygotować i rozważyć zakup nowego sprzętu, jeśli priorytetem jest posiadanie zaktualizowanego oprogramowania, które często gwarantuje bezpieczeństwo i bezproblemową pracę urządzenia.

W listopadzie i grudniu 2021 roku wsparcie producenta straci między innymi Microsoft Surface 3, Surface Book, Surface Pro 4 czy pierwszej generacji Surface Laptop. W kolejnym roku między innymi przenośny Surface Go, Surface Laptop 2 oraz Surface Pro 6. Pełna lista dostępna jest na stronie Microsoftu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)