Microsoft: Sprzedaliśmy ponad 200 milionów kopii Windowsa 8

Microsoft: Sprzedaliśmy ponad 200 milionów kopii Windowsa 8

Microsoft: Sprzedaliśmy ponad 200 milionów kopii Windowsa 8
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.02.2014 14:00

Minęło nieco ponad pół roku od momentu gdy Microsoft po raz ostatni podzielił się z nami przybliżonymi wynikami sprzedaży licencji Windowsa 8. Jak wielkiej zmianie uległy one na przestrzeni kilku minionych miesięcy? Zdaje się, że całkiem sporej. Według danych opublikowanych w sieci przez wiceprezesa działu do spraw marketingu, Tamiego Rellera, do tej pory nabyto nieco ponad 200 milionów egzemplarzy kafelkowego OS-u giganta z Redmond.

Zupełnie tak, jak w maju ubiegłego roku –. przedstawiciel Microsoftu postanowił nie ujawniać czy wspomniana przez niego liczba obejmuje także liczbę sprzedanych licencji na korzystanie z Windowsa RT. Po cóż bowiem miałby zakłócać ewentualny odbiór tak "imponującego" rezultatu.

Choć wieść o 20. milionach sprzedanych kopii OS-u robi całkiem niezłe wrażenie, warto pamiętać, że tego rodzaju wynik wcale nie jest najlepszym w historii amerykańskiej firmy. Poprzedni, flagowy OS Microsoftu Windows 7, osiągnął ten pułap o wiele wcześniej, przekraczając liczbę 240 milionów sprzedanych licencji już po 12 miesiącach oficjalnego funkcjonowania na rynku.

Winnymi takiego, a nie innego stanu rzeczy są oczywiście nowy, kontrowersyjny interfejs Modern (znany także jako "Metro"), a także brak wystarczającej liczby użytecznych, faktycznie wykorzystujących jego potencjał aplikacji dedykowanych urządzeniom stacjonarnym i mobilnym. Microsoft liczy, że uda mu się poprawić ogólną jakość działania OS-u dzięki kolejnym update’om. Najświeższy ma trafić do sieci już w kwietniu.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)