Microsoft: sprzedaliśmy 88 mln kopii Visty

Microsoft: sprzedaliśmy 88 mln kopii Visty

Microsoft: sprzedaliśmy 88 mln kopii Visty
Źródło zdjęć: © IDG
29.10.2007 09:00, aktualizacja: 29.10.2007 14:45

Narzekania części użytkowników oraz ostrożne opinie firm analitycznych najwyraźniej nie zrażają ogółu konsumentów do kupowania najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - przedstawiciele koncernu poinformowali, że na całym świecie sprzedano już ponad 88 mln kopii Windows Vista. Oznacza to, że w ciągu pierwszych 9 miesięcy dostępności nowego OS-u znalazł on dwa razy więcej nabywców niż Windows XP w analogicznym czasie.

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali też, że w ostatnich tygodniach zainteresowanie Vistą wyraźnie wzrosło - od końca lipca system kupiło aż 28 mln klientów. Twierdzą oni, iż to właśnie świetne wyniki sprzedaży następcy Windows XP pomogły koncernowi osiągnąć doskonałe wyniki finansowe, znacznie przekraczające oczekiwania analityków ( w pierwszym kwartale nowego roku fiskalnego firma osiągnęła przychód na poziomie 13,76 mld USD - o 27% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku ).

Koncern ujawnił, że ok. 75% wszystkich sprzedanych kopii Visty stanowiły droższe wersje tego systemu ( Ultimate oraz Home Premium ). Warto wspomnieć, że do owych 88 mln Microsoft wlicza wydania "pudełkowe" oraz wersje OEM ( czyli system preinstalowany w komputerze PC ) Visty - ale nie uwzględnia systemów dostarczonych wielkim korporacjom w ramach umów hurtowych. Przedstawiciele Microsoftu przyznają, że wiele firm zwleka z wdrażaniem Visty - ich zdaniem masowa migracja przedsiębiorstw na nowy system rozpocznie się za kilka miesięcy, po premierze Service Packa 1.

Przy okazji firma ujawniła, że jak do tej pory zarobiła na grze Halo 3 ok. 330 mln USD oraz, że niedawne obniżki cen konsoli Xbox 360 spowodowały wzrost jej sprzedaży o 90%.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)