Microsoft rozpoczyna testy Service Packów dla Visty i XP

Microsoft rozpoczyna testy Service Packów dla Visty i XP

08.08.2007 11:00, aktualizacja: 08.08.2007 13:44

W ubiegłym tygodniu Microsoft rozpoczął dystrybuowanie wśród zarejestrowanych testerów dodatków Service Pack dla systemów Windows Vista ( SP1 ) oraz Windows XP ( SP3 ). Firma nie informuje jednak na razie, kiedy można się spodziewać ich finalnych wersji.

Informacje o początkach testów Service Packów pojawiła się już w weekend - jednak dopiero wczoraj koncern oficjalnie ją potwierdził. Przedstawiciele firmy mówią, że na razie obydwa SP dostępne są we wczesnych wersjach testowych i dopiero za kilka miesięcy ( na pewno jeszcze w tym roku ) pojawią się oficjalne wydania beta SP1 dla Visty i SP3 dla XP. Microsoft twierdzi, że trzeci pakiet dodatków dla Windows XP najprawdopodobniej będzie gotowy w pierwszej połowie 2008 r. - jednak konkretnej daty na razie nie podano.

Zdaniem analityków, kolejny SP dla XP może być nawet ważniejszy niż pierwszy Service Pack dla Visty - _ "Jestem pewien, że wielu użytkowników - szczególnie korporacyjnych - uważa to uaktualnienie za niezmiernie ważne. Znaczna część przedsiębiorstw jeszcze przez lata będzie wstrzymywała się z migracją z XP do Visty" _ - tłumaczy Samir Bhavnani, szef działu analiz firmy Current Analysis West. _ "Moim zdaniem wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotne podczas prac nad takimi dodatkami jest odpowiednie ich przetestowanie. To właśnie testy są głównym powodem, dla którego prace nad kolejnymi SP trwają tak długo" _ - mówi analityk.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)