Microsoft przenosi dane zagranicznych użytkowników poza USA

Microsoft przenosi dane zagranicznych użytkowników poza USA
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.01.2014 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zamierza bronić prywatności swych nie-amerykańskich użytkowników. Zgodnie z informacjami dziennika The Financial Times – gigant z Redmond chce przenieść wszystkie dane zagranicznych nabywców swego oprogramowania poza granice Stanów Zjednoczonych. Wszystko z powodu psujących wizerunek firmy, szemranych działań agencji NSA.

Według doniesień dziennika, tego rodzaju posunięcie postawiłoby Microsoft w opozycji do amerykańskich gigantów branży technologicznej, którzy –. jak np. Google – stanowczo wykluczyli możliwość przemieszczenia centrów danych ze względu na zbyt duże koszty operacyjne przedsięwzięcia. Ponadto, zdaniem redakcji FT, faktyczna finalizacja planów MS może skutkować problemami z dostępnością części usług firmy zlokalizowanych w Stanach, a nie do końca zgodnych z prawem państw, które staną się nowymi bazami giganta z Redmond.

Przedstawiciele Microsoftu uważają, iż decyzja tego typu jest konieczna dla odbudowania wiary w w bezpieczeństwo i jakość usług firmy. Potwierdził to w rozmowie z The Financial Times sam główny prawnik firmy, Brad Smith, który ujawnił, iż "pomimo olbrzymich kosztów tak szeroko zakrojonej operacji Microsoft wierzy, że jest to jedyna słuszna droga do odbudowania zaufania nie-amerykańskich użytkowników oprogramowania z Redmond”.

Ludzie powinni mieć możliwość wyboru miejsca, w którym będą przechowywane ich dane. Marketing czy nie –. miło wiedzieć, że Microsoft przynajmniej zachowuje pozory dbania o nasze interesy. Oby faktycznie nie było to tylko i wyłącznie czcze gadanie.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Obama zapowiedział reformę NSA

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także