Microsoft prezentuje Office w interfejsie "Modern"

Microsoft prezentuje Office w interfejsie "Modern"28.06.2013 10:00
Microsoft prezentuje Office w interfejsie "Modern"
Źródło zdjęć: © chip.pl

Podczas jednej z prezentacji Microsoft mimochodem pokazał aplikację, której tak bardzo brak urządzeniom z dotykowym ekranem. Przez kilka sekund mogliśmy podziwiać nowego, dotykowego PowerPointa.

Microsoft Office 201. i najnowsze wydanie Office 365 miały mieć interfejs zoptymalizowany pod obsługę dotykiem. Niestety, okazało się to niespełnioną obietnicą. Co prawda istnieje w nim „tryb dotykowy”, ale zamienia on interfejs z zupełnie nieużywalnego do ledwo używalnego. By móc wygodnie pracować z Office, nadal potrzebujemy myszki lub gładzika, albo chociaż rysika.

Microsoft doskonale o tym wie i po cichu pracuje nad nowym, w pełni dotykowym pakietem Office. Dziś nam go zaprezentował. Aczkolwiek „prezentacja”. to zdecydowanie zbyt duże słowo. Pokazano PowerPointa i to w najmniej spodziewanym momencie, podczas jednego z wykładów na temat tworzenia aplikacji.

Prezentacja trwała raptem kilkanaście sekund. Zanim zdążyliśmy podnieść aparaty i szybko zrobić jakiekolwiek zdjęcie, została ona zakończona. Co więc możemy powiedzieć na jego temat? Bardzo niewiele. Zaprezentowano nowego PowerPointa, który działał płynnie i stabilnie na Surface Pro. Prezenterka nie miała żadnych trudności z tworzeniem kolejnych slajdów wykorzystując wyłącznie swoje palce.

Niestety, nikt nam nie chciał odpowiedzieć na żadne bardziej szczegółowe pytanie. Wiemy tylko, że to „pierwsza publiczna prezentacja, kolejna nastąpi nieprędko”. Nie znamy też daty premiery, ale spróbowaliśmy dowiedzieć się nieco więcej w kuluarach BUILD-a. Jeden z przedstawicieli, ku zgrozie stojącego obok pracownika PR, stwierdził tylko, że „jeszcze w tym roku powinniśmy mieć coś do opisywania”.

Trzymamy za słowo!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8.1, czyli Microsoft w końcu zrobił to dobrze"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)