Microsoft: płyty HD znikną za 5 lat

20.06.2007 13:30

Formaty Blu-ray i HD DVD mogą zniknąć z rynku już za pięć lat - tak przynajmniej sądzi Richard Doherty, szef microsoftowego działu Media Entertainment Convergence. Jego zdaniem materiały w HD już wkrótce dystrybuowane będą nie na płytach, lecz wyłącznie w Sieci - donosi serwis AVZombie.com.

Przedstawiciel Microsoftu przedstawił taką prognozę podczas swojego wystąpienia na konferencji Digital Hollywood, poświęconej przyszłości cyfrowych mediów.

Doherty'ego zapytano m.in. o to, który format - Blu-ray czy HD DVD - wygra tzw. wojnę formatów. Jego odpowiedź zdumiała wielu zgromadzonych. _ "Nie wiem, czy za 5-10 lat materiały w wysokiej rozdzielczości będą wciąż dostarczane na nośnikach optycznych. Szczerze mówiąc, w Microsofcie wolelibyśmy, żeby filmy HD nie były dystrybuowane na płytach" _ - mówił Richard Doherty. Szef MS Media Entertainment Convergence zasugerował, że materiały takie powinny być dystrybuowane poprzez szerokopasmowe łącza, zaś przechowywane - na dyskach komputerów czy odtwarzaczy.

Oczywiście, Doherty podkreślił, że obecnie Microsoft wspiera format HD DVD, który, zdaniem przedstawiciela firmy, zdecydowanie lepiej niż Blu-ray nadaje się do dystrybuowania materiałów multimedialnych.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)