Microsoft Launcher: nakładka na Androida z nowymi funkcjami

Microsoft Launcher: nakładka na Androida z nowymi funkcjami

Microsoft Launcher: nakładka na Androida z nowymi funkcjami
Źródło zdjęć: © google play
Grzegorz Burtan
18.05.2018 13:28, aktualizacja: 20.05.2018 12:26

Chociaż Windows Phone należy już do melodii przeszłości, myliłby się ten, kto uważa, że Microsoft nie chce być obecny na rynku smartfonów. Używa do tego innych środków – a konkretnie nakładki Microsoft Launcher dla smartfonów z systemem Android.

Aplikację ze sklepu Play pobrano już 10 milionów razy, według statystyk platformy. Doczekała się właśnie kolejnej aktualizacji, która wprowadza szereg nowych funkcji. W wersji 4.9 do dyspozycji użytkowników oddano możliwość sortowania aplikacji w folderach według szyku alfabetycznego, wyświetlania nazw aplikacji oraz folderów, które zostały przypisane do ekranu głównego czy możliwość konfigurowania gestów dla ekranu głównego oraz przycisku Home.

Wiadomo również, że kolejne aktualizacje wprowadzą rozbudowany tryb rodzicielski. Po założeniu konta rodzinnego, zainstalowaniu Launchera w smartfonach całej rodziny i oznaczeniu, do kogo należy dany telefon, rodzice będą mieli dostęp między innymi do ostatniej znanej lokalizacji urządzeń swoich dzieci. Do tego opiekunowie będą mogli wybierać dozwolone dla dzieci aplikacje oraz chronić przed nimi wrażliwe dane. Na razie opcja ta jest dostępna w wersji beta.

Jeśli ktoś nie odżałował jeszcze kafelkowego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne i chce sprawdzić, jak Microsoft dostosował się do jednego ze zwycięskich systemów, nakładkę można pobrać tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)