Microsoft chce odcinać zawirusowane komputery od internetu

Microsoft chce odcinać zawirusowane komputery od internetu08.10.2010 09:19
Microsoft chce odcinać zawirusowane komputery od internetu
Źródło zdjęć: © Gizmodo

Zdaniem Microsoftu, chory komputer powinien odbyć przymusową kwarantannę, by nie zarażać innych. Piękny pomysł, dopóki to nie nasz sprzęt znajdzie się w gronie trędowatych.

Przyrównując zawirusowany sprzęt do chorego człowieka, Scott Charney z Microsoftu uzasadniał konieczność przeprowadzania przymusowej izolacji komputera od Sieci. Jego zdaniem, skoro placówki medyczne i rządy mogą decydować o odosobnieniu chorych, powinna istnieć także możliwość odseparowania niebezpiecznego komputera od reszty użytkowników Internetu. "Powinniśmy dbać o zdrowie komputerów w trosce o bezpieczne społeczeństwo". Charney zwraca uwagę na zagrożenie ze strony cyberprzestępców, którzy coraz częściej przejmuję kontrolę nad tysiącami komputerów.

Charney chciałby, aby komputer, który chce się podłączyć do Sieci, był sprawdzany. Musiałby przechodzić coś w rodzaju badania lekarskiego. Musiałby mieć aktualne łatki, zainstalowany i prawidłowo skonfigurowany firewall, włączony, zaktualizowany program antywirusowy oraz - oczywiście - nie być właśnie zainfekowany.

Oraz mieć tapetę "I LOVE MS". Inaczej połączenie z Siecią zostanie przerwane.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)