Microsoft Arc Touch Mouse - touchpad, wibracje i design

Microsoft Arc Touch Mouse - touchpad, wibracje i design

01.09.2010 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zaprezentował oficjalnie swoją najnowszą mysz komputerową - Microsoft Arc Touch.
Gdy przewozimy myszkę, jest ona zupełnie płaska, gdy chcemy pracować z jej pomocą, wyginamy ją w kształt łuku. Niespotykany nigdy wcześniej design, zastosowanie technologii BlueTrack, ułatwiający nawigację, wielofunkcyjny, dotykowy scroll oraz możliwość wygodnego złożenia – to główne cechy nowego produktu. Jej grubość w najszerszym miejscu to zaledwie 15mm.

Przejmij kontrolę nad przewijaniem
W myszce Arc Touch nie znajdziemy klasycznego scrolla. Jego miejsce zastąpił dotykowy pasek, dzięki któremu nawigacja w przeglądarce czy poruszanie się po arkuszu kalkulacyjnym wyjątkowo komfortowe. Redakcja WP posiada od wczoraj jeden egzemplarz Arc Touch i możemy potwierdzić, że dotykowy scroll, jak na razie, spisuje się bardzo dobrze. Aby precyzyjnie przeglądać stronę czy dokument, należy wolno poruszać palcem po pasku scrolla, aby przewinąć szybko w dół, lub górę, wystarczy bardziej zdecydowany ruch. Pasek scrolla ma także trzy funkcje: page up, page down i middle click area –. czyli trzeci przycisk myszy. Podczas przewijania stron internetowych czy dokumentów scroll lekko wibruje dając nam wyczucie tego, jak pracuje mysz.

Obraz
© Microsoft Arc Touch złożona (fot. Microsoft)

Komfortowa praca
Arc Touch Mouse wykorzystuje optyczną technologię BlueTrack, która pozwala na wygodną i precyzyjną pracę praktycznie na każdej powierzchni. Nadajnik myszy (typu Snap-in) jest mały i z powodzeniem można pozostawić go w porcie USB w czasie przewożenia komputera bez ryzyka wyłamania. Nadajnik można także schować pod myszkę, gdzie znajduje się magnes ułatwiający przenoszenie. Myszkę Arc Touch cechuje też wyjątkowa mobilność. Wystarczy jeden ruch ręki, aby ją złożyć, zaś ponowne rozłożenie i nadanie jej kształtu łuku powoduje włączenie zasilania. Dwie baterie AAA dołączone do zestawu pozwalają na około pół roku pracy.

Obraz
© Microsoft Arc Touch gotowa do pracy (fot. Microsoft)

Myszka Arc Touch współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7. Windows Vista, Windows XP oraz Mac OS X v.10.4–10.6.
Cena i dostępność
Arc Touch Mouse będzie dostępna w Polsce w październiku w szacunkowej cenie detalicznej 249 zł i objęta będzie 3-letnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)