Messenger nie wymaga już konta na Facebooku

Messenger nie wymaga już konta na Facebooku

18.07.2015 08:17, aktual.: 04.08.2016 13:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Początkowo tylko w wybranych państwach, a teraz dla wszystkich. Z popularnego komunikatora internetowego mogą korzystać także osoby, które nie mają kont na Facebooku.Dzięki temu możemy brać udział w rozmowach ze znajomymi, którzy mają już założone profile na portalu społecznościowym.

Do niedawna korzystanie z komunikatora Messenger wiązało się z koniecznością posiadania konta w serwisie Marka Zuckerberga. Jakiś czas temu w kilku państwach to się zmieniło (m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Peru), a teraz taką możliwość udostępniono globalnie. Oczywiście jest to dobry wybór dla osób, które chcą korzystać jedynie z czatu, choć trzeba przyznać, że o prywatności możemy zapomnieć.

_ Jak to działa? _ Wystarczy tylko przy uruchomieniu się aplikacji wybrać opcję: Nie jesteś na Facebooku. W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o zalogowanie się z użyciem numeru telefonu, który staje się automatycznie naszym loginem. Na koniec aplikacja pozwoli nam zsynchronizować kontakty z tymi, które mamy w książce adresowej. Oczywiście potwierdzamy to, aby zapełnić naszą listę kontaktów w Messengerze. I to wszystko - możemy rozpocząć długie rozmowy z przyjaciółmi.

Obraz
© (fot. flickr.com / Karlis Dambrans / CC BY 2.0)

Komunikator pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych oraz wykonywanie połączeń głosowych. Ponadto możemy wybrać własne zdjęcie profilowe, dymki czatu i powiadomień oraz pozwala stworzyć grupy kontaktów. Nowa aktualizacja aplikacji Facebook Messenger może zagrozić konkurencji, nie tylko prostym komunikatorom, jak polskie Gadu-Gadu, ale także Skype.

Niestety możemy zapomnieć również o kwestii prywatności, logując się do aplikacji akceptujemy warunki Facebooka. A te sprowadzają się do tego, że mogą o nas zbierać najróżniejsze informacje, a nawet śledzić naszą lokalizację. Ponadto na serwery trafiają informacje z naszej książki adresowej.

Trzeba przyznać, że Facebook Messenger nie jest doskonałą aplikacją, ale dzięki temu, że jest ciągle intensywnie optymalizowana, sprawia, że działa o wiele sprawniej niż w początkach swojej niezależności od portalu. Jak widać Facebook podąża w dobrym kierunku, zmieniając Messengera w aplikację, z której mogą korzystać wszyscy, niezależnie od tego czy mają konto na portalu czy też nie.

Zawsze zwracaj uwagę na to, co publikujesz w sieci

Źródło: _ thenextweb.com / newsroom.fb.com / thenextweb.com / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)