Mercedes: iPhone z funkcjami komputera pokładowego

Mercedes: iPhone z funkcjami komputera pokładowego

Mercedes: iPhone z funkcjami komputera pokładowego
Źródło zdjęć: © Apple
22.02.2010 15:03

Koncern Mercedes postanowił wykorzystać aparat iPhone firmy Apple do rozbudowania komputera pokładowego w samochodach Smart. Firma opracowała program, który dodaje do interfejsu iPhone'a narzędzia przydatne dla kierowców.

Decydując się na instalację specjalnego uchwytu za 24. euro (plus koszty montażu) oraz pobranie ze sklepu App Store aplikacji za 9,99 euro, otrzymamy do dyspozycji nie tylko zestaw głośnomówiący, ale także możliwość odsłuchiwania ścieżek dźwiękowych. Poza tym telefon spełnia rolę systemu nawigacji i dzięki zapisowi ostatniej pozycji pomaga kierowcy Smarta odnaleźć zaparkowany pojazd.

Obraz
© (fot. Apple)

Jednak w podstawowej wersji programu system nawigacji wyświetla tylko pozycję samochodu na mapie. Dopiero edycja za 49,99 euro rocznie zapewnia elektroniczne wytyczanie tras i regularne uaktualnianie materiału kartograficznego. Konstruktorzy firmy pracują też nad specjalną kamerą umieszczaną za przednią szybą; będzie się ona komunikować bezprzewodowo z telefonem i tak jak w przypadku pojazdów klasy E rozpoznawać znaki drogowe i wyświetlać je na ekranie urządzenia. Dzięki temu w każdej chwili będzie można skontrolować, czy nie przeoczyło się znaku z ograniczeniem prędkości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)