Menedżer U2: Odcinajcie piratów!

Menedżer U2: Odcinajcie piratów!31.01.2008 12:30
Menedżer U2: Odcinajcie piratów!
Źródło zdjęć: © U2.com

Paul McGuinness, menedżer zespołu U2, zwrócił się podczas targów muzycznych MIDEM z apelem do dostawców usług internetowych. McGuinness stwierdził, że powinni oni wreszcie na poważnie zaangażować się w walkę z piractwem - tzn. zacząć odcinać od Internetu osoby nielegalnie dystrybuujące muzykę w Internecie.

Menedżer U2 oświadczył także, że dopóki to nie nastąpi, firmy oferujące usługi internetowe powinny dzielić się z okradanymi muzykami opłatami za korzystanie z łącz internetowych, ponieważ znaczna część internautów wykorzystuje je głównie do dystrybuowania i pobierania pirackiej muzyki.

_ "Artyści powinni wreszcie zdecydowanie przeciwstawić się temu, jak arogancko i nieuczciwie jest traktowana ich praca w nowej, cyfrowej erze" _ - mówił Paul McGuinness podczas swojego wystąpienia. Jego zdaniem, za taki stan rzeczy odpowiadają zarówno wytwórnie ( ponieważ nie przygotowały na czas nowych metod dystrybucji muzyki, przystosowanych do współczesnych realiów technologicznych ), firmy z branży IT ( ponieważ tworzą aplikacje ułatwiające działanie piratom ), jak i rządy, które zgadzają się na to, że dostawcy usług internetowych ignorują fakt masowego łamania prawa przez swoich klientów.

McGuinness domaga się od dostawców usług internetowych spełnienia dwóch podstawowych postulatów: rozpoczęcia egzekwowania istniejących od lat w regulaminach świadczenia usług dostępu zapisów zabraniających internautom łamania prawa oraz wypracowania modelu dzielenia się z okradanymi artystami dochodami de facto czerpanymi przez firmy ISP z tego procederu. Menedżer U2 stwierdził też, że jeśli dostawcy sami nie zechcą wprowadzić takich rozwiązań, to powinny ich zmusić do tego nowe regulacje prawne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)