"Mein Schiff 1": gigant w porcie w Gdyni. Jeszcze zdążysz go zobaczyć

"Mein Schiff 1": gigant w porcie w Gdyni. Jeszcze zdążysz go zobaczyć
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

21.05.2018 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Mein Schiff 1" w poniedziałkowy poranek zawinął do Portu Gdynia. To największa jednostka, jaka przypłynie do Gdyni w tym roku. Przegapiliście? Nic nie szkodzi.

"Mein Schiff 1" to świeżynka - kosztująca 500 mln euro jednostka swój pierwszy rejs rozpoczęła 13 maja 2018 roku. 21 maja, w poniedziałek rano, statek przypłynął do Portu Gdynia. Długość "Mein Schiff 1" to 316 metrów, co oznacza, że mamy do czynienia największą jednostką, jaka zawinie w 2018 roku do kei nabrzeża Francuskiego - informuje port.gdynia.pl.

Zdjęcia zrobione w porcie udostępnił na facebookowym profilu fotograf Tadeusz Łomiński. Jeżeli ktoś nie zdążył zobaczyć statku, a chciałby to zrobić, to poniedziałkowy poranek na szczęście nie był ostatnią okazją. Jeszcze pięciokrotnie "Mein Schiff 1" odwiedzi Gdynię w tym sezonie.

"Mein Schiff 1" posiada energooszczędny oraz ekologiczny napęd, co pozwoliło zmniejszyć aż o 30 proc. emisje szkodliwych substancji, w porównaniu do innych statków o podobnej wielkości. Na pokład może wejść prawie 2900 pasażerów, a załoga liczy ponad 1000 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)