Mega poniedziałek - wydamy 400 tys. euro na minutę

Mega poniedziałek - wydamy 400 tys. euro na minutę

Mega poniedziałek - wydamy 400 tys. euro na minutę
Źródło zdjęć: © SXC.hu
29.11.2012 09:52, aktualizacja: 29.11.2012 10:47

Jak szacują analitycy organizacji Visa Europe, poniedziałek, 10 grudnia, będzie w Europie dniem największych w historii zakupów internetowych

W „mega poniedziałek”. konsumenci będą wydawać średnio 400 tys. euro na minutę, przy czym okres szczytowy przypadnie w Europie pomiędzy godz. 22.00 a 23.00 czasu polskiego.

Jak się oczekuje, system Visa Europe przetwarzać będzie w tym dniu w ciągu jednej minuty średnio ok. 7 tys. transakcji. Poszukując przedświątecznych promocji w sklepach internetowych, klienci będą również chcieli uniknąć tłumów, gęstniejących wraz ze zbliżaniem się Bożego Narodzenia.

Przewidujemy, że w "mega poniedziałek" liczba płatności internetowych z użyciem kart Visa w całej Europie wzrośnie o 20 proc. w stosunku do ubiegłego roku. Po raz pierwszy spodziewamy się osiągnięcia poziomu 10 milionów transakcji przetworzonych w ciągu jednego zaledwie dnia. W tradycyjnych sklepach dzień największych zakupów dość często przypada dwa dni przed Bożym Narodzeniem. Dla wielu konsumentów dobrą okazję do dokonania ostatnich zakupów przedświątecznych stanowić będzie weekend 22-2. grudnia. Organizacja Visa Europe przewiduje, że dniem największych zakupów w tradycyjnym handlu detalicznym będzie sobota, 22 grudnia.

Prognozy te są oparte na analizie najnowszych danych o zakupach oraz tendencjach zaobserwowanych w okresie świątecznym w roku ubiegłym. Ponieważ jedno euro z każdych siedmiu wydanych w Europie przez konsumentów jest realizowane w postaci płatności kartami Visa, dane zacytowane powyżej mogą być traktowane jako jeden z najbardziej wiarygodnych wskaźników aktualnych trendów w wydatkach konsumpcyjnych.

Jak bezpiecznie kupować w internecie:

- Używaj najnowszej wersji przeglądarki internetowej i upewnij się, że na komputerze masz zainstalowaną aktualną wersję systemu operacyjnego.
- Kupuj w sklepach internetowych, które znasz. Przed dokonaniem zakupu w sklepie bliżej ci nieznanym, poświęć nieco czasu na zebranie informacji o nim.
- Upewnij się, że dane twojej karty płatniczej zostaną przesłane w sposób zaszyfrowany. Zwracaj uwagę na ikonę klucza lub kłódki na pasku stanu przeglądarki; upewnij się, że początek adresu internetowego to https:// a nie http://.
- Śledź historię swoich transakcji internetowych. Zachowaj adres sklepu internetowego oraz zapisz lub wydrukuj otrzymane potwierdzenie transakcji zakupu w sieci.
- Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z warunkami dostaw i zwrotu zamówionego towaru, które powinny być udostępnione na stronie sklepu internetowego.
- Strona sklepu internetowego powinna również informować o warunkach i kosztach dostawy, walutach, w jakich przyjmowane są płatności, oraz pobieranych opłatach i prowizjach.
- Znajdź na stronie internetowej sklepu informację o sposobach kontaktu ze sprzedającym i zapisz podany numer telefonu kontaktowego lub adres poczty elektronicznej - być może będziesz miał jakieś pytania.

Źródło: Informacje prasowe

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)