MeetDomainers 2009: inwestorzy z Europy i ciekawe domeny na aukcji

MeetDomainers 2009: inwestorzy z Europy i ciekawe domeny na aukcji

18.08.2009 10:30, aktual.: 18.08.2009 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już po raz drugi odbędzie się Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych połączone z jedyną w swoim rodziaju aukcją domen na żywo. W tym roku impreza ma mieć charakter międzynarodowy - wśród uczestników nie zabraknie inwestorów domen internetowych oraz firm związanych z europejskim wtórnym rynkiem domen

MeetDomainers 2009 - Spotkanie Właścicieli Domen Internetowych połączone z aukcją domen na żywo odbędzie się już po raz drugi. Tegoroczna impreza, zaplanowana na 25-2. września 2009 r, poświęcona będzie m. in. zagadnieniom prawnym domen internetowych oraz prawa autorskiego w internecie (1 dzień), a także tematom związanym z zarabianiem na ruchu generowanym przez domeny internetowe oraz problematyce web developmentu (2 dzień).

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Wśród prelegentów, którzy już potwierdzili swoją obecność są m.in: Rafał Sikora z kancelarii A. Horyńska & Wspólnicy, przedstawiciele firm parkingowych NameDrive i Sedo, a także Rafał Agnieszczak, który obok zarządzania takimi biznesami jak Fotka.pl, Swistak.pl czy Spinacz.pl jest także aktywnym inwestorem w branży domainingu. Nie zabraknie oczywiście bogatego programu imprez towarzyszących, a punktem kulminacyjnym Spotkania będzie aukcja domen na żywo.

Podczas ubiegłorocznego MeetDomainers 200. na aukcji sprzedano 23 domeny na łączną kwotę 224 tys. zł. Obecnie cały czas trwa proces zgłaszania domen do aukcji, które będą przedmiotem licytacji. Aukcja (dostępna również on-line) odbędzie się 25 września 2009 roku w hotelu Marriott w godzinach 16:30-18:00.

_ Do kupienia będą między innymi domeny drogeria.pl (cena startowa 123 tys. zł), telefony.pl (40 tys. zł), liga.pl (25 tys. zł) czy fotomodelki.pl (22 tys. zł). Oprócz nich będą do nabycia również domeny, których aukcje rozpoczną się od symbolicznej złotówki: michal.pl, technikum.pl, rzecznik.pl, git.pl, macedonia.pl czy doradztwoinwestycyjne.pl. Należy się jednak spodziewać, że również ich ceny osiągną nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak było w zeszłym roku, kiedy licytowana od 1 zł domena fotografie.pl została sprzedana za kwotę 26 tys. zł. _ - mówi organizator spotkania, inwestor domenowy oraz autor branżowego bloga Daniel Dryzek.

Jak zapewniają organizatorzy, MeetDomainers nie jest adresowane wyłącznie do wąskiej grupy inwestorów domenowych, ale także innych przedstawicieli e-biznesu obecnych na wtórnym rynku domainingu (web developerzy, graficy, specjaliści SEO). _ MeetDomainers to miejsce nawiązywania wartościowych międzynarodowych kontaktów biznesowych - na spotkanie przyjeżdżają właściciele firm z sektora IT oraz posiadacze portfolio domen liczonych w tysiącach i dziesiątkach tysięcy nazw, wartych setki tysięcy i miliony euro. Stworzenie sytuacji edukacyjnej, w której ludzie uczą się od siebie nawzajem, jest moim osobistym celem _ - podkreśla Agnieszka Dryzek, współorganizator Spotkania, trener biznesu. _ Nie zabraknie formalnych oraz nieformalnych okazji do nawiązywania kontaktów, zadbaliśmy też o ciekawy program wieczornych imprez oraz wspólny niedzielny spacer po historycznych zakątkach Warszawy _.

Wielokrotnie podkreśla się, że inwestowanie w domeny to idealna lokata kapitału w okresie spowolnienia gospodarczego oraz w sytuacji, gdy w sieci powstaje coraz więcej inicjatyw e-biznesu potrzebujących dobrych adresów internetowych. I choć wciąż nie brakuje głosów, że domaining to nic innego jak spekulanctwo, cwaniactwo i wyścig w rejestrowaniu nazw, których potrzebować może ktoś inny - spotkania takie jak MeetDomainers, a także kwoty za jakie sprzedawane są najlepsze domeny, świadczą iż jest to poważna dziedzina rozwoju branży internetowej.

Szczegóły Spotkania oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie http://meetdomainers.eu.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)