MAW Telecom wspólnie z Caritasem

MAW Telecom wspólnie z Caritasem

MAW Telecom wspólnie z Caritasem
09.12.2010 08:48, aktualizacja: 13.12.2010 11:52

Firma MAW Telecom International S.A. w porozumieniu z Caritasem Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego oraz ze Szkołą Podstawową Integracyjną nr 32 im. Małego Powstańca w Warszawie przygotowała transport ze specjalną pomocą charytatywną dla dzieci w Afganistanie.

6 grudnia, kiedy polskie dzieci cieszyły się mikołajkowymi prezentami, uczniowie warszawskiej szkoły przygotowali paczki z wyprawkami szkolnymi ufundowanymi przez MAW Telecom, których transportem do polskiej bazy w Afganistanie zajął się Caritas. 20. afgańskich dzieci z okolic Ghazni otrzyma paczki zawierające m.in. plecaki, ciepłe ubrania, zeszyty i przybory szkolne.

„Cieszymy się, że nasze wieloletnie kontakty z Wojskiem Polskim w zakresie dostarczania zaawansowanych rozwiązań technologicznych możemy także wykorzystać w inny sposób –. dostarczając pomoc charytatywną dzieciom w regionie wymagającym naszego ciągłego wsparcia“, powiedział Marek Wośko, Prezes Zarządu MAW Telecom International S.A. „Dzięki bliskiej współpracy z Caritasem, mającym duże doświadczenie w niesieniu pomocy humanitarnej, mamy pewność, iż dostarczamy afgańskim dzieciom rzeczy najbardziej im potrzebne, dbając nie tylko o ich wygodę, ale i bezpieczeństwo.“

Paczki z ciepłą odzieżą i przyborami szkolnymi, zakupionymi przez MAW Telecom International S.A., zostały 6 grudnia skompletowane przez zaproszonych do tej szlachetnej współpracy uczniów warszawskiej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 3. im. Małego Powstańca. 8 grudnia Caritas Ordynariatu Polowego WP specjalnym transportem przewiózł je do polskiej bazy w Afganistanie. Dzięki dobremu rozeznaniu rzeczywistych potrzeb miejscowych dzieci, zaoferowana im pomoc będzie szczególnie oczekiwana. Przygotowane rzeczy spełniają także rygorystyczne normy kulturowe oraz wymogi bezpieczeństwa – plecaki oraz odzież są w neutralnych barwach oraz pozbawione są rzucających się w oczy jaskrawych nadruków czy naszywek. Pamiętajmy, że Afganistan jest ciągle krajem niespokojnym, gdzie ludzkie życie często narażone jest na niebezpieczeństwo.

„Obecny transport z pomocą dla afgańskich dzieci jest początkiem współpracy MAW Telecom International S.A. z Caritasem Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość włączenia się w kolejne projekty związane z pomocą charytatywną i humanitarną”, dodaje Marek Wośko, Prezes Zarządu MAW Telecom International S.A.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)