Masz komputer bez wirusów? Wygraj iPoda!

Masz komputer bez wirusów? Wygraj iPoda!

Masz komputer bez wirusów? Wygraj iPoda!
17.04.2008 15:00, aktualizacja: 17.04.2008 16:45

Użytkownicy, którzy przeprowadzą skanowanie swojego komputera i nie
zostanie wykryty na nim żaden złośliwy kod, będą mogli wygrać iPoda
Nano

*Badania przeprowadzone przez laboratorium PandaLabs wykazały, że komputery 72% firm i 23% użytkowników domowych, które mają zaktualizowany system ochrony są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Dlatego, aby zwiększyć świadomość ryzyka i na bieżąco informować o złośliwym oprogramowaniu, Panda Security uruchomiła międzynarodową kampanię Infected or Not. *
Dane te są dowodem na występowanie coraz większej liczby zagrożeń internetowych oraz tego, iż tradycyjne systemy ochronne nie zapewniają skutecznej ochrony przed nowymi złośliwymi kodami, które pojawiają się każdego dnia. Oznacza to również, że wielu zainfekowanych użytkowników nawet nie wie o infekcji.

Po pierwsze: wiedzieć *Aby uczulić użytkowników na problem stale wzrastającej liczby złośliwych kodów i związanych z tym niebezpieczeństw, firma Panda Security przygotowała międzynarodową kampanię *Infected or Not. Dzięki niej zarówno firmy, jak i użytkownicy indywidualni mają możliwość skorzystania z bezpłatnego narzędzia do oceny poziomu bezpieczeństwa danej sieci lub komputerów. Narzędzie to wykorzystuje największą na świecie, bo liczącą ponad 11 milionów próbek złośliwego oprogramowania, bazę, dzięki której można zwiększyć bezpieczeństwo komputerów.

*Po drugie: wykrywać i usuwać, czyli Kolektywna Inteligencja *Systemy zabezpieczeń Panda Security bazują na Kolektywnej Inteligencji, dzięki której potrafią wykrywać to złośliwe oprogramowanie, które umyka tradycyjnym rozwiązaniom. Poprzez kampanię Infected or Not Panda Security udowadnia, że ta nowatorska technologia zapewnia dużo skuteczniejszą ochronę niż inne dostępne na rynku rozwiązania.

Kolektywna Inteligencja to innowacyjny model ochrony, który polega na gromadzeniu od społeczności internetowej informacji na temat złośliwego oprogramowania, a następnie automatycznym ich przetwarzaniu w specjalnie w tym celu utworzonych centrach danych. Informacje są gromadzone na serwerach Panda Security, a nie na komputerach poszczególnych użytkowników, co oznacza maksymalne możliwości wykrywania przy ograniczonym wykorzystaniu przepustowości oraz zasobów. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa jest wyższy, a cały proces ochrony prostszy.
Obecnie w skład systemu Kolektywnej Inteligencji Panda Security wchodzi 4 miliony komputerów, a informacje w nim zgromadzone pochodzą z analizy ponad 11 milionów próbek złośliwego oprogramowania i ponad 100 milionów programów. Należy podkreślić, że ponad 94% próbek wszystkich nowych zagrożeń, które dotarły w 2007 roku do laboratorium PandaLabs, zostało wykrytych właśnie dzięki Kolektywnej Inteligencji.

Panda Security nagradza bezpiecznych
Użytkownicy, którzy przeprowadzą skanowanie swojego komputera i nie zostanie wykryty na nim żaden złośliwy kod, będą mogli wygrać iPoda Nano - raz w tygodniu.

Niestety, zabawa dotyczy jedynie użytkowników systemu operacyjnego Windows

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)