Maseczki ochronne. Orangutan uczy, jak ich nie zakładać [Zobacz wideo]

Maseczki ochronne. Orangutan uczy, jak ich nie zakładać [Zobacz wideo]

Maseczki ochronne. Orangutan uczy, jak ich nie zakładać [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © ZOO Gdańsk
16.04.2020 19:28

Maseczki ochronne noszone w miejscach publicznych mają przyczynić się do zahamowania pandemii koronawirusa. Niestety, nadal nie wszyscy wiedzą, jak je poprawnie zakładać i nosić. Z pomocą przychodzi filmik instruktażowy, którego bohaterem jest...orangutan z gdańskiego ZOO.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju. Bez maseczki ochronnej nie możemy udać się m.in. do sklepu, apteki czy na krótki spacer. Nowe obostrzenia mają przyczynić się do zahamowania rozwoju pandemii koronawirusa.

Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak obchodzić się z maseczką ochronną. W internecie pojawiła się więc masa filmików instruktażowych, z których nie tylko dowiemy się, jak samodzielnie wykonać maseczkę, ale również jak ją poprawnie zakładać i nosić. Wśród najbardziej nietypowych poradników znalazło się wideo opublikowane przez gdańskie ZOO. Bohaterem nagrania jest orangutan, który pokazuje, jak...nie zakładać maseczki.

Choć orangutany nie muszą nosić maseczek, z pewnością zainteresowały się, dlaczego ich opiekunowie zasłaniają twarze. Jedną z najbardziej ciekawskich była samica Raja, która za wszelką cenę chciała zrobić użytek ze sprzętu i upodobnić się do pracowników gdańskiego ZOO. - Wyszedł z tego całkiem ciekawy film instruktażowy - komentuje pracownik ogrodu zoologicznego.

Lekarze podkreślają, że noszenie maseczek ochronnych ma sens tylko wtedy, gdy usta i nos są dokładnie zakryte. Specjaliści przypominają także, aby unikać dotykania maseczki oraz zmieniać ją na nową, gdy tylko uznamy, że jest już mocno wilgotna. Maseczki jednorazowego użytku po użyciu należy wyrzucić do zamkniętego pojemnika na śmieci.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)