NASA "wysyła" w kosmos. Przyjmuje zgłoszenia wszystkich chętnych

NASA "wysyła" w kosmos. Przyjmuje zgłoszenia wszystkich chętnych

NASA wyśle Twoje imię w kosmos - zdjęcie ilustracyjne
NASA wyśle Twoje imię w kosmos - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
04.03.2022 17:13, aktualizacja: 04.03.2022 20:19

Chodzi oczywiście o symboliczny lot w kosmos. NASA zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do przesyłania swoich imion, które zostaną zapisane na pendrive, a następnie wysłane w przestrzeń kosmiczną w ramach misji Artemis I.

NASA informuje, że w ramach misji Artemis I odbędzie się pierwszy testowy lot bezzałogowej rakiety Space Launch System i statku kosmicznego Orion. Będzie on ważnym krokiem w ramach programu Artemis, którego celem jest ponowne wysłanie ludzi na Księżyc w 2025 r. oraz stworzenie księżycowej bazy w przyszłości. Orion przeleci obok Księżyca i po kilku dniach powróci na Ziemię.

NASA zachęca do wysyłania imion w kosmos

W przeciwieństwie do programu Apollo, w którym uczestniczyli głównie wojskowi, program Artemis zakłada wysłane na Księżyc naukowców, w tym pierwszej kobiety. Zadaniem członków załogi będzie m.in. założenie pierwszej bazy. W bazie przetestowane zostaną technologie, które będą później wykorzystane podczas misji na Marsa.

Misja jest okazją do wysłania swojego imienia w kosmos. Można to zrobić za pośrednictwem oficjalnej strony NASA, gdzie agencja przyjmuje zgłoszenia. Wystarczy wpisać swoje imię, nazwisko oraz kod PIN (składający się z 4 do 7 cyfr) w specjalnym formularzu. Po przesłaniu danych otrzymuje się kartę pokładową z danymi oraz szczegółami "lotu". Znajduje się na niej również kod QR, prowadzący do strony internetowej z zaproszeniem do uczestniczenia w wirtualnych premierach i ważnych wydarzeniach NASA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie