Martwe ciało na ulicy w Google Street View

Martwe ciało na ulicy w Google Street View

Martwe ciało na ulicy w Google Street View
Źródło zdjęć: © IDG.pl
18.08.2010 16:17

Google Street View to panoramiczne zdjęcia miast i miasteczek. Siedząc przed komputerem, dzięki nim możemy zwiedzić prawie cały świat. Tym razem, czujne kamery wychwyciły „zwłoki” leżące przy ulicy w brytyjskim mieście Worcester

Okazało się, że wspomniane „zwłoki”. to leżąca na ziemi dziewczynka, która udawała martwą. 10 latka Azura Beebeejaun tłumaczyła, że nie widziała o tym, że w okolicy robią zdjęcia. Jej zdaniem była to tylko niewinna zabawa, chciała w ten sposób nastraszyć swoją koleżankę.

Google twierdzi że nie usunie zdjęcia, dopóki rodzice dziewczynki nie zgłoszą takiej prośby. Rzecznik Google przypomina że narzędzie do raportowania jest bardzo proste w obsłudze.

Obraz
© (fot. Google Street View)

Usługa Street View wywołuje coraz więcej kontrowersji, pomimo doskonalenia mechanizmów ochrony prywatności na fotografiach. Niedawno powstało oprogramowanie, które automatycznie wymazuje ludzie ze zdjęć, a we wtorek Google udostępniło Niemcom formularz, który pozwala wymazać dom ze zdjęć. Wszystko to jednak nie uciszyło krytyków usługi Street View.

Zdjęcie „martwej”. dziewczynki zostało opublikowane około 9 miesięcy po zrobieniu go, można więc domyślać się, że lada chwila w internecie pojawią się zdjęcia polskich miast, robione pod koniec 2009 roku. Ciekawe jakie „niespodzianki” znajdziemy na naszych, polskich ulicach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)