Martwe ciało na ulicy w Google Street View

Martwe ciało na ulicy w Google Street View18.08.2010 16:17
Martwe ciało na ulicy w Google Street View
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Google Street View to panoramiczne zdjęcia miast i miasteczek. Siedząc przed komputerem, dzięki nim możemy zwiedzić prawie cały świat. Tym razem, czujne kamery wychwyciły „zwłoki” leżące przy ulicy w brytyjskim mieście Worcester

Okazało się, że wspomniane „zwłoki”. to leżąca na ziemi dziewczynka, która udawała martwą. 10 latka Azura Beebeejaun tłumaczyła, że nie widziała o tym, że w okolicy robią zdjęcia. Jej zdaniem była to tylko niewinna zabawa, chciała w ten sposób nastraszyć swoją koleżankę.

Google twierdzi że nie usunie zdjęcia, dopóki rodzice dziewczynki nie zgłoszą takiej prośby. Rzecznik Google przypomina że narzędzie do raportowania jest bardzo proste w obsłudze.

288755804616865939
Źródło zdjęć: © (fot. Google Street View)

Usługa Street View wywołuje coraz więcej kontrowersji, pomimo doskonalenia mechanizmów ochrony prywatności na fotografiach. Niedawno powstało oprogramowanie, które automatycznie wymazuje ludzie ze zdjęć, a we wtorek Google udostępniło Niemcom formularz, który pozwala wymazać dom ze zdjęć. Wszystko to jednak nie uciszyło krytyków usługi Street View.

Zdjęcie „martwej”. dziewczynki zostało opublikowane około 9 miesięcy po zrobieniu go, można więc domyślać się, że lada chwila w internecie pojawią się zdjęcia polskich miast, robione pod koniec 2009 roku. Ciekawe jakie „niespodzianki” znajdziemy na naszych, polskich ulicach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)