Mars jest pełen owadów - twierdzi profesor z Ohio University. NASA zabrała głos

Mars jest pełen owadów - twierdzi profesor z Ohio University. NASA zabrała głos

Mars jest pełen owadów - twierdzi profesor z Ohio University. NASA zabrała głos
Źródło zdjęć: © Youtube.com
22.11.2019 12:30, aktualizacja: 22.11.2019 12:40

Mars jest pełen robaków, a nawet gadów - informuje William Romoser z uniwersytetu w Ohio. Swoją teorię naukowiec popiera dowodami w postaci zdjęć. Głos w sprawie zabrali uczeni z NASA, którzy studzą emocje profesora.

Życie na Marsie to jeden z tematów, nad którymi naukowcy intensywnie pracują od bardzo dawna. Podczas gdy jedni wciąż szukają odpowiedzi na pytanie, czy Czerwoną Planetę mogą zamieszkiwać żywe istoty, inni są pewni, że te już dawno się tam zadomowiły. Znajdą się także uczeni, którzy swoje teorie poprą dowodami. Jednym z nich jest William Romoser z uniwersytetu w Ohio. Profesor zabrał niedawno głos w sprawie zdjęć wykonanych przez marsjańskiego łazika należącego do NASA.

Podczas konferencji Entomologicznego Stowarzyszenia Ameryki w St. Louis, Romoser wyraził przekonanie, że Mars jest pełen życia. - Zdjęcia z powierzchni Marsa przedstawiają skamieniałe owady i gady - twierdzi profesor.

- Marsjańska fauna była niezwykle zróżnicowana i wykazuje wiele podobieństw do zaawansowanych w rozwoju biologicznym ziemskich insektów. Tamtejsze zwierzęta posiadają skrzydła, a także nogi o skomplikowanej budowie. Były więc zdolne do latania - dodaje entomolog.

Swoje teorie naukowiec popiera zdjęciami wykonanymi przez łazika NASA. Zdaniem profesora widać na nich oczy, tułów i nogi owada. Na innej fotografii uczony dostrzega stworzenie przypominające gada, które atakuje robaka zamieszkującego Czerwoną Planetę.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia, które zostały zamieszczone i szeroko komentowane w mediach społecznościowych.

NASA komentuje

Entuzjazm profesora z Ohio University studzą inni naukowcy. David Maddison, profesor Stanowego Uniwersytetu w Oregonie twierdzi, że na zdjęciach mamy do czynienia z pareidolią - zjawisku polegającym na dopatrywaniu się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach.

Rewelacje przedstawione przez Williama Romosera skomentowała również NASA.

- Obecne warunki na powierzchni Marsa nie pozwalają na istnienie ciekłej wody czy skomplikowanych form życia - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna za pośrednictwem portalu space.com.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)