Marihuanę kupisz w Sklepie Play. Google chce z tym walczyć, ale nie do końca

Marihuanę kupisz w Sklepie Play. Google chce z tym walczyć, ale nie do końca
Źródło zdjęć: © iStock.com
Arkadiusz Stando

30.05.2019 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się informacje o rzekomych aplikacjach "ułatwiających" handel narkotykami. Ich sposób działania jest dosyć sprytny, i zaczął przeszkadzać Google'owi. Ale nie wygląda na to, żeby aplikacje miały zniknąć.

Google radykalnie podchodzi do tematu aplikacji "ułatwiających" sprzedaż marihuany. Niezależnie od tego, czy działają na terenie państwa, gdzie sprzedaż jest legalna, czy też nie, nowa zasada Google'a kategorycznie zabrania sprzedaży środków zawierających THC.

Niemniej jednak, Google zwraca uwagę, że nie będzie przepędzać twórców aplikacji ze swojego sklepu. Jak twierdzi Android Police, nowa zasada sprawi, że będą oni zmuszeni zniknąć. Co innego mówi serwis The Verge, który skontaktował się z firmą Google.

Jak powiedział Google dziennikarzom Verge'a: będziemy współpracować z twórcami aplikacji, aby tworzyli swoje programy zgodnie z nowymi zasadami, zamiast wyrzucać ich z naszego sklepu.

Według tego stwierdzenia, można sądzić, że aplikacje nadal mogą "promować marihuanę", ale nie mają prawa oferować zakupów w aplikacji. Dotychczas z pomocą tych programów można było w łatwo sposób "zorganizować transport", który oczywiście zawierał narkotyk. Niezależnie od jego legalności.

"Te aplikacje po prostu muszą przenieść przepływ koszyka na zakupy poza samą aplikację, aby były zgodne z tą nową polityką" - powiedział rzecznik prasowy Google'a dziennikarzom The Verge. "Nawiązaliśmy kontakt z wieloma programistami i współpracujemy z nimi, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania techniczne i pomóc im wdrożyć zmiany bez zakłóceń ze strony klienta" - dodaje. Jednym słowem, Google będzie zabraniać bezpośredniej walutyzacji narkotyków na swojej platformie, ale nie zabroni samego procederu "ułatwiania sprzedaży".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także