Trwa ładowanie...
dsdybv9

Mapa przedstawia elektrownie atomowe wokół Polski. Czy istnieje zagrożenie?

W sieci pojawiła się mapa przedstawiająca wszystkie elektrownie atomowe świata. Znajdziecie tam obiekty zarówno działające, nieczynne jak i całkowicie zamknięte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niebieski - elektrownie aktywne, czarny - w budowie, czerwony - zamknięte, fiolet - nieaktywne
Niebieski - elektrownie aktywne, czarny - w budowie, czerwony - zamknięte, fiolet - nieaktywne (Carbonbrief.org)
dsdybv9

Po opublikowaniu linka do mapy przedstawiającej wszystkie elektrownie atomowe, na serwisie wykop.pl rozgorzała wielka dyskusja. Autor posta nawiązując do teoretycznych haseł rzucanych przez niektórych Polaków, próbuje przedstawić rzeczywistość. Czy rzeczywiście jesteśmy bezpieczni?

"Całe szczęście, że w Polsce nie ma elektrowni atomowej - jesteśmy bezpieczni" - brzmi tytuł posta. Następnie autor przedstawia nam mapkę elektrowni atomowych oraz hasło "Możecie zobaczyć czy argument z tytułu znaleziska w ogóle ma sens" - tak, ma. Wystarczy odpowiednio przyjrzeć się mapie.

Jedna elektrownia przy granicy

Na pierwszy rzut oka mapka wydaje się przepełniona elektrowniami atomowymi wokół granicy Polski. Ale większość z nich jest już zamknięta. Tak naprawdę istnieje tylko jedna elektrownia atomowa blisko Polski - Rówieńska Elektrownia Jądrowa, mieszcząca się na terenie Ukrainy. Około 150 km od granicy.

dsdybv9

Niedawno doszło do niebezpiecznego incydentu w tej właśnie elektrowni. Na całe szczęście, awaria objęła tylko stację transformatorową, a rdzeń nie został uszkodzony. Pożar szybko udało się ugasić, ale mimo to blok trzeci został wyłączony.

Jedna elektrownia w budowie

Rosjanie budują elektrownię atomową w okręgu kalinigradzkim. Znajduje się tuż przy granicy z Litwą. To raczej Litwini mogą czuć presję z racji na jej obecność, a nie my. Od granicy z Polską dzieli ją blisko 100 km.

Bałtycka Elektrownia Atomowa ma dostarczać około 1082 MW mocy. Budowa ruszyła w 2012 roku, a jej ukończenie przewiduje się na styczeń 2025.

Zobacz też: Oxytree rośnie już w Polsce! Możesz mieć własne drzewko tlenowe w ogrodzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsdybv9

Podziel się opinią

Share

dsdybv9

dsdybv9
Więcej tematów