Manta: pierwsze polskie telewizory LED i LCD 3D

Manta: pierwsze polskie telewizory LED i LCD 3D

Manta: pierwsze polskie telewizory LED i LCD 3D
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
05.08.2011 14:30, aktualizacja: 23.09.2011 10:42

Firma Manta Multimedia poinformowała, że już we wrześniu tego roku w Łódzkim Parku Technologicznym, będącym głównym partnerem dla DELL w Europie, ruszy produkcja pierwszych polskich telewizorów LED 3D oraz LCD 3D.

Telewizory LED będą wykorzystywały najwydajniejsze technologie podświetlania i powstaną w rozmiarach 3. i 42 cale, na matrycach dostarczanych przez LG. W TV LCD 3D (32 i 42 cale) zostanie zastosowana technologia CCFL, a do każdego odbiornika będą dołączane aż 4 zestawy pasywnych okularów. Ponadto telewizory 3D LCD będą wyposażone w technologię konwersji 2D w 3D w czasie rzeczywistym. Wszystkie TV zarówno LED jak i LCD będą miały wbudowany tuner MPEG4 do obioru telewizji cyfrowej i będą działały w trybie Full HD (1920x1080), przy kontraście dynamicznym 15000:1.

Obraz
© (fot. Manta) LCD 3D
Obraz
© (fot. Manta) LED 3D

Misją Manty jest utrzymywanie cen na kieszeń każdego Polaka. - mówi Bogdan Wiciński, CEO Manta Multimedia - Dlatego wspomniane telewizory będą się mieściły w bardzo atrakcyjnym przedziale cenowym 1500-300. PLN za najdroższe 3D LCD! Od teraz każdy będzie mógł sobie pozwolić na tę drogą dotychczas technologię. Ponadto każdy TV będzie objęty 5-letnią gwarancją „zero martwych pikseli”. Oznacza to że TV będzie wymieniany w ciągu 5 lat od zakupu jeśli na matrycy pojawi się choćby jeden martwy piksel.

Założona w 199. roku Manta Multimedia to jeden z największych dostawców sprzętu RTV, AGD i multimediów w Polsce. Firma zapowiedziała plany rebrandingu marki, które są związane z nową filozofią biznesową. Zgodnie z nią najtańsze produkty zostały przesunięte do submarek Hawk oraz Shark.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)